Anonim:
dobry den pan doktor, chcela by som sa opytat: ak uzivam vitaminy, napr. multivitamin, ktory obsahuje vsetky vitaminy a mineraly, naviac uzivam napr. zinok alebo beta-karoten, ktory je uz obsiahnuty v multivitaminovej pilulke, prekrocujem tak dennu davku a moze mi to neskor nejako uskodit?
a este jedna: pri uzivati hormonalnej antikoncepcie konkretne loette 28 je treba brat nejake specialne vitaminy alebo mineraly, znizuju hormony ich obsach? ak ano tak ktore. zda sa mi ze sa mi zhorsil stav pokozky po 1 roku uzivania tychto piluliek.
dakujem za vasu odpoved vopred. zdenka
8. 1. 2004 dňa 0:00
Dobrý deň.
Odpoveď na Vašu otázku prichádza podstatne neskôr, ako ste očakávali, ospravedlňujem sa za to, nestalo sa tak mojou vinou. Chyba , ktorá znemožňovala komunikovať v tejto rubrike bola technického rázu.
Vo svojom dotaze uvádzate užívanie multivitamínových produktov. Pokiaľ sa jedná o ABC Spektrum, Energy Spektrum, alebo Imuno Spektrum, nemusíte už zinok užívať zvlášť.To isté v podstate platí aj pre Betakarotén, aj keď pred začiatkom leta a „opaľovacou“ sezónou môžete krabičku prípravku využívať.
Čo sa týka zhoršeného stavu pokožky, na výber je k dispozícii široká škála produktov, napr. prípravok Viaderm, čo je špeciálny produkt určený na ochranu pokožky, vlasov a nechtov. Tiež je možné pouvažovať o užívaní prípravku Pupalka dvojročná+vitamín E. Obsahuje esenciálne nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú pre organizmus nepostrádateľné, ale nevie si ch sám vytvoriť, takže je na ich príjem odkázaný v doplnkoch výživy.
Z produkcie Natures bounty by som Vám mohla doporučiť prípravok Zacne, ovplyvňujúci proces rastu a obnovy tkanív, čím udržiava zdravú a jemnú pokožku. Pomáha redukovať zvýšený mazotok.
Príjemné prežitie slnečného leta želá Walmark.
1. 8. 2004 dňa 0:48