monika:
Dobry den, pan doktor,
mam na Vas otazocku. Na vase odporucanie som zacala zhanat Ginkostim, ale zohnala som len ginko + pupalka.Mam dojem, ze po tyzdennom uzivani dvoch tabliet denne /rano nalacno a vecer pred spanim/sa mi psychyka skutocne zlepsila, avsak mi vrta jedna vec hlavou..Pupalka som si precitala, ze podporuje travenie.Nie je mozne, ze to suvisi s tym, ze pravehe priblizne dva dni po zacati brania tabliet si vsimam, ze mam neskutocnu chut do jedla.Nerada by som pribrala, preto by som chcela vediet, ci to s tym moze suvisiet. Doslova mam neodolatelnu chut na kaloricky narocne potraviny a celkom mi chutia sladkosti.Prosim o radu. A este keby ste mi mohol vysvetlit rozdiely medzi roznymi Ginko produktami firmy Walmark.
Dakujem
Monika
24. 9. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň Monika,

predovšetkým Vám chcem poďakovať za prianie skorého uzdravenia.
Trochu mi je čudné, že ste nezohnali daný prípravok, pretože síce v lekárňach prípravok GinkoStim ešte nie je,ale nachádza sa tu prípravok GuaraStim, čo je zložením a účinkom obdobný prípravok, takže v lekárni Vám ho mali ponúknuť, keď ste pýtali GinkoStim.
Takže skúste si zakúpiť prípravok GuaraStim a vyhnete sa následkom pôsobenia pupalky na zvýšenu chuť do jedla. Obsahuje totiž guaranu, ktorá znižuje chuť do jedla. Čo sa týka rozdielov medzi jednotlivými prípravkami na báze Ginkga, ide tu o obsah účinného štandarizovaného extraktu, ktorý je rôzný v jednotlivých prípravkoch.
V súčasnosti je v lekárňach dostupný prípravok s obsahom až 30 mg extraktu, nazýva sa Ginkgo biloba 30 mg od firmy Natureś Bounty, ktorej prípravky spoločnosť Walmark zastupuje a distribuje.
Je na Vás, čo si vyberiete, máte možnosť vybrať si z viacerých prípravkov, záleží na vhodnosti a sily účinku jednotlivých prípravkov.
Verím, že si vyberiete ten najoptimálnejší, prajem Vám všetko dobré a teším sa na skoré stretnutie.
21. 10. 2002 dňa 0:00