Ľudmila, Veľký Krtíš:
Dobry den pan doktor,
chcela by som sa s Vami poradit. Dojcim 11 mesacnu dcera, zaroven pracujem na plny uvazok. Chcela by som brat Beta karoten, hlavne kvoli tomu, ze cez leto sa mi robia na tvari pigmentove skvrny, pricom telo mam stale tmavsie a opalenejsie ako tvar bez toho, aby som sa dlhodobo slnila a tvar mam az prilis bielu,co vobec hlavne v lete dobre nevyzera. A este by som chcela vediet, ake vitaminy by som mala brat hlavne proti unave.
dakujem
26. 3. 2004 dňa 9:07
Milá mamička,
Veľmi sa ospravedlňujem za neskorú odpoveď zapríčinenú technickými problémami. Závady sú však už odstránené, takže späť k Vašej otázke.
Vaša dcéra už medzitým zaiste vyrástla a v tomto momente ani neviem, či ju ešte dojčíte. Každopádne gratulujem, aj 11 mesiacov dojčenia je u súčasných mamičiek veľká výdrž.
Betakarotén ste mohli a môžete bez problémov užívať. Firma disponuje ešte jedným prípravkom pre zdravé opaľovanie – Betabronz, ktorý je oproti Betakaroténu obohatený navyše o panthenol, chrániaci pokožku a sliznice pred spálením a príznakmi predčasného starnutia.
Čo sa týka užívania výživových doplnkov proti únave – tu Vám môžem ponúknuť celú škálu výrobkov.
V prvom rade by som doporučila CoenzymQ10. Napomáha okysličovaniu orgánov v ľudskom organizme, zlepšuje prácu srdca a ostatných častí, náročných na prívod kyslíka. Môže sa užívať dlhodobo, dá sa kúpiť v hmotnostných obsahoch 10, 15 a 30mg.
GinkoStim je ďalším z produktov, ktoré pozitívne vplývajú na psychickú aktivitu človeka. Povzbudzuje centrálny nervový systém, zlepšuje pamäť a koncentráciu.
Tretím produktom , ktorý Vám môžem ponúknuť je Memo Plus. Tento zvyknú užívať predovšetkým ľudia, ktorí pracujú v častom strese, majú zlú životosprávu a od ktorých sa vyžaduje sústavný vysoký výkon.
Pokiaľ však stále dojčíte, doporučujem užívanie CoenzymuQ10, ostatné dva produkty až po ukončení dojčenia, z toho dôvodu, že obidva (GinkoStim aj MemoPlus) obsahujú kofeín, ktorý má stimulačný efekt na centrálny nervový systém.
Vám aj Vašej dcérke želám veľa zdravia.
21. 7. 2004 dňa 18:47