Anonim:
Dobry den, moja mama (50r.) ma uz dlhe roky problemy z klbmi. Mohli by ste mi prosim odporucit nejaku vhodnu liecbu, alebo pripravky na odstranenie tejto bolesti. Dakujem.
15. 4. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

je to veľmi jednoduchá otázka, ale ťažko sa jednoznačne odpovedá. Ide totiž o to, že neviem aké prípravky alebo lieky Vaša matka doteraz užívala a aký stupeň poškodenia kĺbov ju trápi. Problémy s kĺbami sa riešia viacerími spôsobmi, avšak bolestivé stavy sa najčastejšie zmierňujú analgetikami respektíve tzv. nesteroidnými antiflogistikami, ktoré síce potláčajú bolestivosť, ale neriešia vlastnú príčinu poškodenia kĺbov a bolesti(opotrebovanie až deštrukcia chrupavky)a majú veľa negatívnych vedľajších prejavov. Najčastejšie sa týkajú tráviaceho traktu.
Ako sa hovorí, v poslednom období svitá na lepšie časy. Objavili sa prípravky, ktoré obsahujú látky vlastné telu, bez vedľajších účinkov a ktoré pôsobia na ochranu, regeneráciu a zastavenie deštrukcie chrupaviek kĺbov. Majú aj protizápalový účinok, čím zmierňujú bolestivé stavy. Často sú tieto prípravky obohatené o prítomnosť iných dôležitých látok, ktoré zvýrazňujú pozitívny efekt týchto prípravkov. Sem patrí výťažok zo zelerových semienok, MSM látka, výťažky z boswélie, hydrolyzovaná bravčová želatína a pod.
Tieto látky nájdete v prípravkoch radu ArthroStop. Vašej matke by som doporučil "ArthroStop tablety" s obsahom výťažku zo zeleru + "nápoj ArthroStop". Ak dôjde k úprave a zmierneniu bolesti môže prejsť na "ArthroStop Plus" + nápoj. Treba si však uvedomiť, že tieto prípravky sa užívajú 8 až 12 týždňov a potoma sa robí pauza, pričom sa kúra opakuje ešte 1x. Prednosťou je, že aj účinok je oproti analgetikám dlhodobejší a pretrváva až niekoľko mesiacov.
28. 4. 2003 dňa 0:00