Anonim:
Dobry den, mam problemy snizkym tlakom. Objavuje sa to vzdy na jar, po zime. existuju nejake pripravky na zvysenie tlaku?
19. 3. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

asi Vás veľmi nepoteším, ale ľudia s nízkym tlakom to majú z hľadiska možnosti výberu vhodných preparátov omnoho ťažšie ako pacienti s vysokým tlakom.
Donedávna bol na trhu špecifický prípravok Pedrolon od firmy Galena, respektíve dnes Ivax, ale podľa informácii sa vraj už nedodáva na slovenský trh. Je možné, že sa predáva na českom trhu.
Z dostupnejších prípravkov, u ktorích sa zistilo, že pomáhajú pri zvyšovaní krvného tlaku, teda majú kardiotonický účinok, Vám odporúčim užívať Guaranu 800 mg. Aj keď sa všeobecne viac hovorí o problematike vysokého krvného tlaku, nie je múdre podceňovať prejavy nízkeho tlaku, pretože práve v dôsledku týchto prejavov a príznakov často dochádza k vážným následkom na zdravotnom stave. Charakteristické sú závrate až upadnutia do mdlôb pričom často následkom sú rôzné úrazy a poškodenia.Preto ak ste tak neurobili, navštívte svojho lekára a poraďte sa.
3. 4. 2003 dňa 0:00