Anonim:
Dobry den,mam 27 rokov a nachylnost na ochorenie mocoveho mechura. Ako 2,5 rocne dieta som mala silny infekt mocovych ciest.Odvtedy sa mi to parkrat zopakovalo,pred vyse mesiacom znova a stale vysledky nemam v poriadku.Bol mi zisteny v moci Streptokokus Agilatus,dokonca po dvoch antibiotikach,Ofloxin a Zinnat. Z toho som mala aj gynekologicke problemy-plesen,ktora sa mi znova po liecbe vratila .Prosim poradte ako dalej a ako sa da tomuto urologickemu ochoreniu predizt.
Dakujem. Katarina
20. 11. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň,

vo Vašom prípade pravdepodobne ide o chronický zápal močových ciest. Riešenie Vášho problému je v rukách ošetrujúceho gynekológa i keď zatiaľ ochorenie odoláva liečbe, ale mnohí pôvodcovia infekčných ochorení majú rezistenciu voči určitým ATB a preto liečba je neučinná. Domnievam sa, že lekár urobil výter a kultiváciou sa doporučí vhodný druh ATB. Výskyt plesní je žiaľ vedľajším nežiadúcim účinkom pôsobenia ATB, ktoré ničia nielen škodlivú mikroflóru ale aj priaznivú, ktorá udržuje fyziologický stav močových ciest, čím dochádza k premnoženiu kvasiniek, plesní a pod. Na odstránenie týchto patogénov sa používajú cielené prípravky (antimykotika), prípravky podporujúce optimálny stav pH a tým aj prítomnosť fyziologickej flóry. V tomto treba dôverovať Vášmu ošetrujúcemu lekárovi.
Ako podpornú liečbu Vám môžem doporučiť rôzné čaje so selektívnym účinkom na močové cesty a taktiež prípravky s koncentrátom brusnicovej šťavy, ktorá priaznivo pôsobí pri čistení močových ciest a pri infekciách močových ciest. To nájdete v prípravku Brusnice s vitamínmi od firmy Natureś Bounty. Príjem výťažkov z brusníc môžte dopĺňať pitím nápojov s obsahom brusnicovej šťavy (Relax Cranberry mix).
31. 1. 2003 dňa 0:00