Tatranka:
Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Veľmi mi vypadávajú zuby. Už mi ostalo iba 7 kusov. Prosím Vás poraďťe mi p. doktor čo mám užívať ako doplnok výživy aby mi aspoň tieto ostali. Mám 96 rokov. Za radu Vám vopred ďakujem.
27. 8. 2004 dňa 22:17
Dobrý deň,
v prvom rade by som Vám rada pogratulovala k Vášmu krásnemu dožitému veku, verím, že sa svojim rokom tešíte v plnom zdraví.
Čo sa týka užívania produktov zamedzujúcim vypadávaniu zubov, spoločnosť Walmark a myslím, že ani žiadna iná nedisponuje prípravkami, ktoré by udržali chrup človeka v bezchybnom stave. Na to je potrebná celoživotná starostlivosť nielen o chrup, ale aj celú ústnu dutinu, pravidelné umývanie zubov po každom jedle a konzumácia potravín s nízkym obsahom cukrov.
Vo svojej otázke však neuvádzate žiadne iné ochorenia, ktorých sekundárny príznak by vypadávanie zubov mohlo byť. Môže sa jednať o parodontózu - v tom prípade Vám doporučujem prekonzultovať problém s Vaším stomatológom, ktorý určí ďalší terapeutický postup, prípadne Vám navrhne zubnú náhradu. Moderné zubné náhrady sú v súčasnosti pre pacienta pohodlné a ľahko sa udržiavajú.
Do ďalších rokov Vám prajem veľa optimizmu a pevného zdravia.
6. 9. 2004 dňa 21:32