Mária:
Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o radu. Moja 20 dcéra už asi 3-4 roky trpí bolesťami kolien. Tieto bolesti prichádzajú hocikedy - nezávisle od počasia, športovania a podobne. Krvný obraz je vždy v poriadku, roentgen je tiez v poriadku. Kolená jej neopúchajú, nie sú citlivé na ohmat a nebolia ju ani v pokoji. Prakticky len keď sa na ne zaváži (nemá nadváhu!) - napr. ak sa chce zdvihnúť z podrepu. Nakoniec sa lekári rozhodli pre diagnózu hypermobilita a odporučili jej posilňovať svalstvo nôh, byciklovanie, plávanie. Neodporúčajú jej však cvičiť iné športy, najmä nie športy zamerané na rýchle švihavé pohyby. Chcela by som sa spýtať, či by jej nemohol pomocť aj nejaký prípravok z vašej lekárne, napr. ArthroStop a pod. Za radu ďakujem.
20. 1. 2004 dňa 0:00
Prajem pekný deň.
Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď na Vašu otázku, vyskytli sa však technické problémy, v dôsledku ktorých nebola možná komunikácia v tejto rubrike.
Čo sa týka užívania Arthrostopu Vašou dcérou – samozrejme ho užívať môže. Je to doplnok výživy a je možné zakúpiť ho v troch formách. Arthrostop tablety, nápoj a krém.
Keďže vo svojom dotaze uvádzate, že u dcéry sú našťastie všetky výsledky negatívne, doporučila by som jej v rámci prevencie užívať Arthrostop nápoj. Obsahuje komplex účinných látok – glukosamínsulfát, chondroitínsulfát, hydrolyzát želatíny, vápnik, vitamín C a vitamín D. Sú to zložky, ktoré na jednej strane znovuobnovujú opotrebovanú chrupavku, na druhej strane zabraňujú jej ďalšej deštrukcii. Hydrolyzát želatíny obsahuje aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre výstavbu spojivového tkaniva. Komplex vitamínov dopĺňa účinky základných účinných látok.
Nápoj je možné zakúpiť v troch príchutiach – jahoda, citrón a marhuľa a v dvoch veľkostných baleniach: 280g – vystačí na 23 dní a 450g – vystačí na 6 týždňov.
Príjemný deň a pekné prežitie letných dní želá Walmark.
1. 8. 2004 dňa 0:45