Anonim:
Dobry den,chcela by som sa spytat,ci hormonalna antikoncepcia potlaca uplne ovulaciu,teda ci vobec nedochadza k dozrievaniu a uvolneniu vajicka a cim je potom sposobene kazdomesacne krvacanie.Nie je taketo dlhodobe potlacanie ovulaciu pre zenu neprirodzene a nebezpecne?Toto su dovody preco sa mne osobne zda takato antikoncepcia nevhodna,aky je vas nazor,prosim?Dakujem.Alica
27. 1. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

názory na antikoncepciu sú veľmi rôzné, sú skupiny pre aj proti. Treba povedať, že vývoj v tejto oblasti ide značne dopredu a pri uvádzaní prípravkov sa aplikujú najnovšie poznatky z výskumov a poznania fyziologických dejov a zákonitosti fungovania ženského organizmu.
Osobne si myslím, že v súčasnosti sú prípravky antikoncepcie na vysokej úrovni s minimálnymi nežiadúcimi účinkami, niektoré práve naopak pomáhajú riešiť aj iné zdravotné problémy žien.
Doporučujem sa Vám s dôverou obrátiť na Vášho gynekológa s danými otázkami a pochybnosťami. Určite Vám vysvetlí princíp a spôsob antikoncepcie jednotlivých prípravkov a navrhne najvhodnejší postup.
5. 2. 2003 dňa 0:00