Dagmara, Malacky:
Dobry den,
myslim, ze mam hemeroidy, pretoze casto pocitujem v oblasti konecnika palenie a stipanie, pri stolici sa to zhorsuje a takmer vzdy mi pri stolici mi vytecie urcite mnozstvo svetlo cervenej krvi.
Isla som za obvodnym lekarom, ten ma poslal k chirurgovi, chirurg mi s prpacenim strcil do zadku prst v bielej rukacivi, zistil, ze na rukavici nezostala ziadna krv, takze povedal, ze hemeroidy nemam a tym to skoncilo.
Moje problemy pretrvavaju veselo dalej a ja mam obavy, aby sa mi to casom nezhorsilo.
Mozte mi, prosim, poradit odbornika, ktoreho by som mohla navstivit v Bratislave bez odporucenia obvodneho lekara, ktoremu nedoverujem? Moze byt aj sukromny, kde by som si to musela sama zaplatit.
Velmi pekne dakujem.
16. 9. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

súhlasím s Vami, že spomínané problémy treba určite včas podchytiť a predísť prípadnému zhoršeniu a nepriaznivým dopadom na zdravotný stav.
Osobne si myslím, že by ste mali znovu navštíviť odborného lekára aby riadne stanovil diagnózu, pretože spomínané príznaky naznačujú, že sa naozaj môže jednať o stav, ktorý vedie k tvorbe hemoroidov, prípadne vylúči iné ochorenie aj závažne.
Žiaľ neporadím Vám lekára v Bratislave, ale podľa mňa ak si nájdete niekde v okolí súkromného lekára - cievného chirurga alebo gastroenterológa- tak ho môžte navštíviť aj bez doporučenia obvodného lekára.
Treba nazrieť do Zlatých stránok, bývajú tam kontakty na lekárov.
Ale kým prebehne samotné vyšetrenie a stanovenie diagnózy, doporučujem Vám užívanie prípravku Varixinal, ktorý pomáha riešiť problém krčových žíl a tým aj hemoroidov, pretože tie patria takisto ku krčovým žilám. Užívanie tohto prípravku Vám môže výrazne spomaliť až zastaviť proces vzniku varixov konečníkových žíl ak ide o začiatočné štádium a zmierňujú prejavy pokročilých štádií ochorenia. Okrem užívania tohto prípravku treba dodržiavať aj určité režimové opatrenia súvisiace hlavne so životosprávou, stravovaním a atď. Tieto informácie by Vám mal poskytnúť Váš ošetrujúci lekár.
Prajem Vám príjemný deň a úspešné zvládnutie Vaších problémov.
22. 9. 2003 dňa 0:00