Anonim:
Dobry den,
mam 30 rokov a mam hyperlipoproteinomiu, uzivam Lipanthyl a Lecitin. Ake ine lieky by ste mi odporucil.
28. 4. 2003 dňa 0:00

Dobrý deň,

neviem či myslíte lieky všeobecne alebo prípravky voľnopredajné. V prípade tzv. etických liekov(ktoré predpisuje lekár)Vám odporúčam držať sa rád ošetrujúceho lekára, pretože ten má výsledky vyšetrení a na základe týchto vyšetrení môže stanoviť vhodnú liečbu.
Čo sa týka voľnopredajných prípravkov, je možné doporučiť niektoré s vplyvom na znižovanie hladiny triglyceridov a cholesterolu. K týmto patrí aj spomínaný Lecitín. Významnými látkami, ktoré znižujú hladiny triglyceridov a cholesterolu sú tzv. Omega 3 nenasýtené kyseliny obsiahnuté v oleji z morských arktických rýb. Tieto kyseliny nájdete v prípravku Epa Marine. Aj výťažok z cesneku má obdobné účinky - prípravok Alicín, Alicín+lecitín.
Chcem len upozorniť, že vzájomné užívanie liekov a doplnkov výživy pri takýchto špecifických ochoreniach je potrebné konzultovať s ošetrujúcim lekárom, napokon sa to uvádza aj informačnom letáčiku u prípravku Lipanthyl.
Dúfam, že odpoveď je postačujúca a nájdete vhodný prípravok na doplnenie liečby a zlepšenie Vášho ochorenia, čo Vám veľmi prajem. Teším sa na ďalšie stretnutie.
26. 5. 2003 dňa 0:00