Erika:
Dobrý deň,
Mám 20 rokov a mám taký problém, že mi dosť padajú vlasy. Ja som si ich odfarbila viac krát a od vtedy mi pomerne dosť zredli. Začala som brať Viaderm. Chcela by som sa Vás opýtať, že keď si prestanem farbiť vlasy a budem používať vytamíny tak mi opäť zhustnú + vlasové vody a masáž korienkov? Keď vypadne vlas tak tam miesto neho narastie nový? A koľko takýto proces asi trvá? Som z toho dosť zúfalá. Poprosím Vašu odpoveď. Ďakujem
10.10.2003 dňa 0:00
Dobrý deň,
Prijmite ospravedlnenie za neskorú odpoveď spôsobenú technickými problémami, v dôsledku ktorých nebolo možné zadávať odpovede v tejto rubrike.
Človek často chce byť niekým iným, než tým, kým je. Brunety chcú byť blondíny, krátkovlasé dievčatá chcú mať vlasy dlhé a opačne. Neuvádzate síce, čím ste si vlasy odfarbovali, ale použitá farba na nich zanechala nežiadúce a negatívne následky.
V prvom rade by som Vám doporučila farbenie v žiadnom prípade neopakovať. Ak áno, tak najskôr o pol roka , odborne, podľa rady kaderníčky a podľa možnosti farbou, ktorá vlasy šetrí a nie ich ničí. Je dobré, že užívate prípravok Viaderm, ten posilňuje štruktúru nielen vlasov, ale chráni aj Vašu pokožku a nechty.
Ak je to možné, doporučila by som ešte užívanie prípravkov radu Reghaar a síce vlasový aktivátor a vlasový stimulátor. Pri ich pravidelnom užívaní vlasy spevnejú a zosilnejú.
Na záver sa ešte vrátim k vašej poslednej otázke: pokiaľ vypadávanie vlasov nie je patologické, namiesto vypadaných vlasov samozrejme narastú nové.
Príjemný zvyšok leta želá Walmark.
1.8.2004 dňa 1:01