Jarné upratovanie tela

Jarné upratovanie tela

Publikované: 09.03.2015

Zobrazenie: 0

pestrec mariánsky pre zdravie pečenePečeň hrá kľúčovú rolu pri mnohých metabolických procesoch vrátane detoxikácie organizmu. Jej činnosť pomáhajú podporiť aj niektoré prírodné látky.

Pre ľudské zdravie je pečeň životne dôležitým orgánom. Zastáva vyše 500 rôznych funkcií a ovplyvňuje väčšinu metabolických procesov prebiehajúcich v tele. Podieľa sa napríklad na spracovaní natrávenej potravy v čreve, neutralizácii a rozklade toxínov alebo očisťovaní krvi od znečisťujúcich látok a infekcií vrátane baktérií.

pestrec mariánsky pre zdravie pečeneV súčasnosti má pečeň čoraz náročnejšiu „prácu“, pretože kvantum toxických látok, ktoré musí spracovávať, neustále narastá. Na vine je znečistené vonkajšie prostredie, zvyšujúca sa produkcia chemických látok a tiež nestriedmy a uponáhľaný spôsob života. Najviac zaťažená je pritom pečeň ľudí, ktorí pravidelne užívajú väčšie množstvo liekov, často pijú alkohol alebo konzumujú tučné jedlá.

Odľahčíme jedálniček

Neprimerané dávky nevhodného jedla predstavujú veľkú záťaž nielen pre pečeň, ale aj pre pankreas a tenké črevo. Organizmus musí pomocou enzýmov a tráviacich štiav spracovať množstvo tukov a cukrov a vylúčiť metabolity.

Prudko sa tak zvýši hladina inzulínu a dôjde k vyplaveniu žlče do tenkého čreva. Ak je prejedanie dlhodobé, predstavuje veľkú záťaž predovšetkým pre pankreas a pečeň.

Málokto z nás si dokázal počas Vianoc a Silvestra odoprieť všetky tie dobroty, ktoré u nás tradičné patria na slávnostný stôl. Ak chceme svojej pečeni teraz na jar odľahčiť, mali by sme svoj jedálnicek prehodnotiť a „naordinovať si“ diétnejšiu stravu s vylúčením sladkostí, tučných jedál a alkoholu.

Prírodná liečba

Pri očiste organizmu od toxických látok môžu pomôcť aj niektoré prírodné látky, u ktorých sa potvrdili priaznivé účinky na činnosť pečene. V tomto smere je obzvlášť cenený pestrec mariánsky, ktorý je zdrojom silymarínu. Výťažky z tejto rastliny podporujú prirodzenú schopnosť pečene zbavovať sa toxických látok a chránia organizmus pred pôsobením negatívnych vonkajších vplyvov. Zároveň prispievajú k regenerácii pečeňových buniek, povzbudzujú produkciu žlče a tým prispievajú lepšiemu tráveniu.

Livinorm pre očistu organizmuPre zdravie vašej pečene

Prípravok Livinorm obsahuje Hepa DTX Complex, unikátnu kombináciu troch aktívnych látok – silymarínu, fosfatidylcholínu a kyseliny alfa-lipovej, prospešných pre celkové zdravie pečene a detoxikáciu organizmu. Denná dávka obsahuje 100 mg silymarínu, ktorý zlepšuje detoxikačnú schopnosť pečene a podporuje regeneráciu pečeňových buniek, 150 mg fosfatidylcholínu – látky, ktorá je základnou stavebnou zložkou bunkových membrán a pečeň ju využíva na regeneráciu pečeňových buniek, a 100 mg kyseliny alfa-lipovej so silným antioxidačným účinkom pôsobiacim priamo v pečeni.

Táto kombinácia látok poskytuje pečeni komplexnú podporu na zabezpečenie všetkých jej funkcií. Prípravok má prírodné zloženie a stačí užívať iba 2 tabletky denne. Kúru je vhodné opakovať 4 – 5 x ročne.

Livinorm odporúčame užívať, ak: 

  • trpíte miernou poruchou pečene
  • ste často unavení alebo mávate tráviace problémy
  • vediete hektický život a ste často vystavení stresovým situáciám
  • užívate veľké množstvo liekov, konzumujete alkohol alebo tučné potraviny
  • žijete v oblasti so znečisteným životným prostredím