Detská výživa obohatená o DHA podporuje kognitívny vývoj

Výskum demonštroval, že deti, ktoré boli kojené, mali lepšie kognitívne schopnosti ako deti, ktoré boli kŕmené detskou výživou.

17.12.2009

 Vedci pripisovali tento benefit esenciálnej mastnej kyseline vyskytujúcej sa v materskom mlieku, ktorá sa nazýva dokosahexaenová kyselina (DHA). Nová štúdia dokázala, že deti kŕmené detskou výživou obohatenou o DHA majú vyššie kognitívne schopnosti ako deti, ktoré sú kŕmené obyčajnou detskou výživou.

Výskumníci sledovali 229 detí, ktoré dostávali buď výživu obohatenú o DHA alebo tradičnú detskú výživu. Deťom bola podávaná výživa krátko po narodení, po 6-ti týždňoch dojčenia, alebo po 4 až 6-tich mesiacoch dojčenia. V 9-tich mesiacoch im bol predložený test riešenia problémov (postup jednotlivých krokov k získaniu hrkálky). Deti, ktoré dostávali výživu obohatenú o dokosahexaenovú kyselinu tento test vyriešili lepšie. 

Zdroj:
Drover JR., Hoffman DR., Castaneda YS., Morale Se., Birch EE. Three Randomized Controlled Trials of Early Long- Chain Polyunsaturated Fatty Acid Supplementation on Means-End Problem Solving in Nine- Month-Olds.
Child Development, Vol. 80, Issue 5, September/October 2009.

Diskusia

Počet reakcií: 0

Buďte prvý, kto vloží svoj názor do diskusie.

Vstúpiť do diskusie

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016

 

Vytlačiť


Walmark a.s., Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri vedenom u Krajského súdu v Ostravě , oddíl B, vložka 2501, IČO: 00536016, DIČ: 4020078216
Informácie pre platbu kartou:
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.