Walmark oslavuje zdravo!

Walmark oslavuje zdravo!

Publikované: 25.09.2007

Zobrazenie: 0

Family Cup je  séria celoslovenských a celoročných amatérskych športových súťaži  rodinných tímov zostavených z dvoch alebo troch generácii. Je určený pre ozajstných amatérov, ktorí športujú kvôli vlastnému zdraviu a pre vlastné potešenie.

 

V roku 2007 sa konal už II. ročník a súťažilo sa  v šiestich disciplínach – v obrovskom slalome, behu na lyžiach, plávaní, in- line korčuľovaní, tenisových štvorhrách a na horských bicykloch. 

Práve preteky na horských bicykloch organizované v stredisku Žiarce v Pavčinej Lehote dňa 10.9.2007   boli súčasťou osláv 15. výročia pôsobenia našej spoločnosti  na slovenskom trhu. A tak preteky mali tento krát názov ČSOB Family Cup s Walmarkom. Naši zamestnanci  ukázali, že slogan  „Zdravie pre celú rodinu“ berú naozaj vážne.  Pretekov sa totiž zúčastnili aj ich rodiny. Z  pretekajúcich rodín z Walmarku sa  najlepšie darilo Fraštiovcom.

O kvalite výrobkov našich  produktov sa môžu presvedčiť všetci účastníci sobotných pretekov. Hneď na úvod dostali  darčekový balíček  s vitamínmi a niektorým sa ušli aj vecné ceny od našej spoločnosti  v tombole.  Prispeli sme aj k atraktívnosti miesta štartu a cieľa – nafukovaciu bránu bolo vidieť do široka – do ďaleka.

Na štart nastúpilo 36 trojčlenných rodinných tímov zostavených z dvoch alebo troch generácií. Keďže niektoré rodiny prišli aj s viacerými členmi, trať si odkrútilo na kolesách 120 pretekárov všetkých vekových kategórií. Nielen víťazi, ale všetci pretekári si zaslúžia uznanie! Napriek tomu, že trať dlhá takmer štyri kilometre bola náročná, po daždi riadne rozbahnená,  vedúca horskými chodníkmi i lúkami a mala prudké klesanie i tiahly stupák do cieľa, nevzdal nik. Dokonca ani tí, ktorí trochu poblúdili a urobili aj pár desiatok metrov navyše. Veľké uznanie si zaslúžia najmä deti od 6 do 15 rokov. Hlavný rozhodca sa ich totiž rozhodol poslať na rovnako dlhú trať ako dospelých. A hoci si niektorí na trati aj poplakali, napokon všetci prišli úspešne až do cieľa.