Poznáte imunomodulátor, ktorý odporúča Ministerstvo Zdravotníctva SR?

Publikované: 14.09.2021

Prevencia chorôb by mala byť vždy samozrejmou súčasťou našich životov. Spolu so zdravým životným štýlom predstavuje účinnú ochranu pred nákazou vírusom COVID-19. Jedným z najosvedčenejších pomocníkov pri prevencii a ochrane zdravia je aj imunomodulátor betaglukán, ktorý odporúča Ministerstvo Zdravotníctva Slovenskej republiky ako doplnkovú prevenciu pred ochorením COVID-19.

Nedávna druhá vlna pandémie priniesla aj správy o nových mutáciách vírusu COVID-19, pričom britská (alfa variant) a indická mutácia, známa ako Delta, sa dostali už i k nám.

Tieto varianty pritom určite nie sú posledné. Virológovia už teraz avizujú, že mutácií koronavírusu na svete existujú nie stovky, ale dokonca tisícky. Už spomínaná Delta sa označuje za super šíriteľnú a odhaduje sa, že jedna nakazená osoba ňou v priemere infikuje piatich až ôsmich ďalších ľudí. To pre porovnanie znamená o 40 až 60 percent vyššiu infekčnosť ako pri doteraz najrozšírenejšom britskom variante vírusu.

*Zdroj: https://www.bbc.com/news/health-57431420

Žiaľ, ani tie najprísnejšie proti-pandemické opatrenia nás pred rizikom, že na niektorú z mutácií ochorieme, stopercentne neochránia. Je potrebné sa priebežne chrániť prevenciou, zdravým životným štýlom a bežne dostupnými prostriedkami.

V rámci prevencie pred ochorením COVID-19 Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky odporúča užívanie betaglukánu, známeho imunomodulátora. Výživové doplnky Betaglucan od nemeckej farmaceutickej spoločnosti STADA posilňujú imunitný systém vďaka jedinečnej kombinácii aktívnych zložiek.

Výživový doplnok Betaglucan Combi 150+ sa odporúča na dlhodobé posilnenie imunity a pomáha zvyšovať odolnosť organizmu nielen vďaka obsahu 100 % odporúčanej dennej dávky vitamínu C, ale aj kvalitnému extraktu z hlivy ustricovejkrídlatky japonskej. Jeho variant Betaglucan Combi 300+ ACUT sa odporúča na akútne posilnenie imunity a tiež rýchlo pomôže pri akútnej vyčerpanosti či prvých príznakoch choroby.

Pravidelné užívanie betaglukánu prispieva k správnej látkovej premene, chráni bunky pred oxidačným stresom a je výbornou podporou pri psychickom či fyzickom vyčerpaní. Odporúča sa užívať 1 až 2-krát denne pred jedlom a zapiť vodou.

Výživové doplnky Betaglucan Combi 150+ aj Betaglucan Combi 300+ ACUT vynikajú vďaka synergickému účinku svojich prírodných zložiek.
Betaglukány odporúča Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky ako doplnkovú prevenciu pred ochorením COVID-19.

Ďalší vývoj pandémie je nepredvídateľný, určite by sme mali počítať s tým, že v dohľadnom čase zostane súčasťou našich životov. Dobrou správou je, že proti nemu nie sme bezmocní a zdravým životným štýlom a vhodnou prevenciou vieme riziko ochorenia znížiť.