Nenechajte sa trápiť prejavmi starnutia

Nenechajte sa trápiť prejavmi starnutia

Publikované: 23.11.2020

Zobrazenie: 319

Pribúdajúce roky sa nenávratne podpisujú nielen na našom vzhľade, ale aj na našom zdraví, vitalite, výkonoch a kondícii. Hádam vo všetkých kultúrach sa od nepamäti mudrci zaoberali tým, ako prejavy starnutia zastaviť či oddialiť. Starnutie je však fyziologický proces, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou života. Na každom z nás sa však prejavy starnutia podpisujú inak. Záleží nielen na našich genetických dispozíciách, ale aj životnom štýle. Prezradíme vám, ako starnúť chytro, zdravo a aktívne.
 

Doprajte telu niečo navyše

Existujú živiny, ktoré sa v období starnutia odporúčajúé viac než iné. Ide predovšetkým o biologicky aktívne látky, ktorých koncentrácia v organizme s vekom klesá Je to napríklad PQQ (pyrrolochinolín chinón), látka podobná vitamínom, ktorých nízka koncentrácia v organizme môže ovplyvňovať funkciu bunkových mitochondrií. Ďalšou biologicky významnou látkou je L-karnozín vyskytujúci sa v najdôležitejších bunkových štruktúrach, ako sú nervy, mozog či srdce, ktorý však s vekom organizmu rovnako intenzívne ubúda. Významné sú antioxidanty pomáhajúce telu s nadmierou škodlivých látok. Tzv. voľné radikály vznikajú prirodzene v tele ako odpadové látky metabolizmu či životného prostredia, fajčenia, alkoholu, užívania niektorých liečiv. Priemyselne znečistené životné prostredie patrí medzi najväčšie zdroje škodlivín, či už ide o znečistené ovzdušie, alebo nekvalitné prímesi, či prídavné látky v potravinách. Medzi silné antioxidanty patria niektoré vitamíny či minerály (zinok, vitamín C), alebo aj niektoré látky z ovocia.
 

Proces starnutia z pohľadu vedy

Vedecké výskumy potvrdzujú, že v organizme a bunkových tkanivách starších osôb je významne znížená koncentrácia PQQ (pyrolochinolín chinónu), ktorý pôsobí ako enzymatický kofaktor a je veľmi blízky vitamínom. PQQ aktívne vstupuje do životného cyklu mitochondrií a jeho absencia či znížená hladina môže ovplyvňovať funkciu mitochondrií. Telo si PQQ nevie vytvoriť a zo stravy ho získava iba v obmedzenej miere (asi 0,5 mg denne). Jeho suplementácia skrýva ohromný potenciál, ako doplniť významné látky, ktorých s vekom rapídne odbúda. Pozornosť vedcov je v súvislosti s procesom starnutia zameraná aj na L-karnozín vyskytujúci sa v životne dôležitých tkanivových štruktúrach organizmu. Rovnako ide o tkanivá, ktoré majú najvyšší obsah mitochondrií a najvyššie energetické požiadavky (mozog, CNS, myokard). Na rozdiel od PQQ L-karnozín si telo prirodzene syntetizuje, ale s vekom jeho produkcia rapídne klesá. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa stal vyhľadávanou zložkou anti-ageingovej kozmetiky a suplementom odporúčaným pre všetkých, ktorí sa nechcú starnutiu len pasívne prizerať.
 

Cell Shield koncept exkluzívne od Walmarku

Revolučný koncept Cell Shield predstavuje unikátnu starostlivosť vyvinutú na základe najnovších vedeckých poznatkov pre všetkých, ktorí chcú urobiť maximum pre svoje telo, dodať mu niečo navyše a starnúť zdravo. Špeciálna komplementárna dvojica produktov sa zameriava na požiadavky organizmu počas starnutia vo dne aj v noci a je určená všetkým, ktorí si uvedomujú dôležitosť podpory zdravého starnutia a chcú pomôcť svojmu telu minimalizovať nezvratné poškodenie buniek, ktoré následne spôsobuje prejavy starnutia. Produkty Cell Shield sú určené všetkým, ktorí nechcú, aby príznaky starnutia obmedzovali ich súčasný životný štýl. Cell Shield produkty prispievajú k ochrane buniek v noci a dostatku energie cez deň napriek starnutiu.
 
Cell Shield ENERGY je určený na každodenné užívanie a aktívny DEŇ. Kombinuje unikátny PQQ prémiovej kvality so vzácnym Delphinolom®  ̶  extraktom z rastliny Maqui Berry obohatenej o antioxidačné vitamíny C a B6, ktoré podporujú energiu už na bunkovej úrovni. Naproti tomu Cell Shield PROTECT je určený na starostlivosť o organizmus cez NOC, keď spíme a regenerujeme. Kombinuje v sebe rutín a L-karnozín s antioxidačnou kapacitou vitamínu C a zinku v citrátovej forme. Navyše obsahuje často zanedbávaný vitamín B2, ktorý chýba až 60 % dospelej populácie. Cell Shield koncept bol vyvinutý pre všetkých, ktorým nie je ľahostajná kvalita ich života a chcú bojovať s príčinami nadmerného starnutia.