Nenechajte jarnú únavu, aby vás zdolala

Nenechajte jarnú únavu, aby vás zdolala

Publikované: 18.03.2019

Zobrazenie: 560

Cítite sa unavení a vyčerpaní, ste stále skleslí a pekné počasie vám nerobí radosť? Potom na vás zrejme dopadla jarná únava.

Sezónna únava - najčastejšie jarná únava - dokáže poriadne znepríjemniť život. Prejavuje sa pocitom malátnosti, vyčerpanosti, únavy, nedostatku fyzických síl, straty dobrej nálady a niekedy vedie až k podráždenosti, migréne či depresii.

Za jarnú únavu môžu zmeny počasia

Symptómy jarnej únavy majú na svedomí častejšie a väčšie výkyvy počasia a tlaku vzduchu, ktoré sú charakteristické práve v jarnom období. Tiež ich znásobuje nedostatok slnečného svitu a vitamínu D, ale aj pohybu (zimné zlenivenie) a vitamínov z čerstvého ovocia a zeleniny. To všetko oslabuje obranyschopnosť aj u zdravých osôb, o to horšie znášajú jarnú únavu citlivý ľudia, ktorým sa práve na jar môže ľahko zhoršiť stav, pretože imunitu majú oslabenú. Na prelome jari a zimy s tým súvisí aj  výrazné zvýšenie počtu vírusových ochorení.

Ako predchádzať jarnej únave

Jarnú únavu zvládnu zdraví ľudia pomerne ľahko. Oslabená imunita a vďaka nej oslabený organizmus sa však nedokáže brániť, preto horšie odoláva nepriaznivým vplyvom prostredia aj počasia. Dobrá obranyschopnosť organizmu od nás vyžaduje aktívnu starostlivosť o svoje zdravie. Preto je potrebné sa sústrediť na posilňovanie organizmu. Cielene mu dodávať všetko, čoho sa mu v zimných mesiacoch nedostávalo.
S jarnou únavou bojujeme každodenným a dostatočným pobytom na čerstvom vzduchu, dodržiavaním zásad správnej, pestrej, ale striedmej výživy s dostatočným príjmom ochranných živín z čerstvého ovocia a zeleniny, dodržiavaním pravidelného denného režimu s dostatkom spánku.

Sila Guarany a Spektrum Energia

Optimálne je, ak potrebné vitamíny a minerály získame z prírodných zdrojov, ale ich doplnenie z výživových doplnkov tiež nie je na škodu, najmä počas obdobia, ktoré kladie na náš organizmus vysoké nároky. Energiu môžeme doplniť vhodnou stravou, ale aj Guaranou (prírodná podpora energie z extraktu vysokej kvality zo semien Paulínie nápojovej), ktorou súčasne môžeme podporiť i imunitný systém. Skvelým výživovým doplnkom sú tiež multivitamíny Spektrum Energia (komplexný multivitamín s minerálmi, koenzýmom Q10 a vitamínom B6 na udržanie energie). Dobíjanie energie má veľký význam najmä u starších osôb a každého, kto trpí zvýšenou citlivosťou na výkyvy počasia a prejavy jarnej únavy sa u neho už v minulosti objavili.
 

Zažeňte jarnú únavu spoločne s nami: