Sú výživové doplnky vhodné pre deti?

Sú výživové doplnky vhodné pre deti?

Publikované: 01.04.2016

Zobrazenie: 364

Nie ste si istí, či sú výživové doplnky vhodné pre vaše deti? Prečítajte si dôvody, prečo je vhodné nimi doplniť vyváženú a kvalitnú stravu. Postarajte sa o zdravie svojich  detí.

Vitamíny a minerály potrebujú deti v každom veku. Detský organizmus treba chrániť pred nepriaznivými vplyvmi už od narodenia. Po skončení dojčenia je imunitný systém dieťaťa omnoho viac ohrozený. Ochranu z materského mlieka je preto vhodné nahradiť multivitamínmi, ktoré sú špeciálne určené na podporu imunity malých detí.

Výživové doplnky, vitamíny a deti

Existuje veľké množstvo výživových doplnkov určených špeciálne pre deti. Výživové doplnky sú veľmi dôležité pre posilnenie detskej imunity. Niektoré obsahujú prospešné baktérie, ktoré podporujú zdravie črevnej mikroflóry. Vitamíny pre deti sa navyše ponúkajú napríklad v ovocnej príchuti cukríkov či pastiliek, ktoré sa veľmi ľahko užívajú a deti ich majú rady.

Vitamín D podporuje vývoj zdravých zubov i stavbu kostí. Jeho podávanie je dôležité predovšetkým v období zrýchleného rastu. Ochutené tablety Vitamín D3 podporujú nielen správnu funkciu imunitného systému, ale aj normálnu funkciu svalov a zužitkovanie vápnika i fosforu. 

Vitamíny si ľudské telo až na výnimky nedokáže v potrebnom množstve vytvárať samo, treba ich teda prijímať spolu s potravou. Pokiaľ je vitamínov v strave nedostatok, môže dôjsť k zhoršeniu niektorých funkcií, na ktoré má ten-ktorý vitamín priamo vplyv.

Deti by sa mali už od útleho veku naučiť dodržovať správny stravovací režim. Najmä športujúce deti potrebujú, aby strava prispievala nielen k ich správnemu rastu, ale aj k čo najlepším športovým výsledkom. Strava by teda mala obsahovať vyvážený pomer jednotlivých živín, dostatok ovocia a zeleniny a tiež dostatočný zdroj vitamínov a minerálnych látok.

Tipy, ako celoročne posilňovať imunitu detí
15.03.2016

Tipy, ako celoročne posilňovať imunitu detí

Ako sa postarať o to, aby vaše dieťa prečkalo chladné dni bez nepríjemného nachladnutia? Posilňujte celoročne jeho imunitu. Poradíme vám, ako na to.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 9