Artróza alebo ako spoznať opotrebované kĺby
13.04.2020

Artróza alebo ako spoznať opotrebované kĺby

Artróza, presnejšie osteoartróza, je považovaná za chorobu seniorov. Artróza sa však týka aj oveľa mladších pacientov, predovšetkým športovcov. Artróza môže postihnúť akýkoľvek kĺb, ale najčastejšie artrózou trpia bedrové a kolenné kĺby. Dôležitú úlohu hrá nielen vek, ale aj nadváha či preťažovanie kĺbov. Ak vás trápia bolesti kolien a bedier, máte problém ich ráno rozhýbať a ak sú vaše bolesti závislé od počasia, možno trpíte artrózou.

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok
07.04.2020

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok

Aj keď ženy sprevádza menštruácia už od puberty, existuje veľa vecí, ktoré sú pre mnohé novinkou, a to najmä pokiaľ ide o menštruačné pomôcky. Rovnako tak ako všetko ostatné, aj menštruačné pomôcky sa neustále vyvíjajú. Prehľad tých najpoužívanejších menštruačných pomôcok, vrátane horúcich noviniek vám prinášame.

Zdravá pleť a minerálna látka zinok
30.03.2020

Zdravá pleť a minerálna látka zinok

Každá žena túži po zdravej a krásnej pleti. Nie vždy ale stačí kvalitná kozmetická starostlivosť. O pleť je nutné starať aj zvnútra. Ak sa aj napriek všetkej snahe nedarí mať pleť podľa vašich predstáv, skúste dopriať telu zinok, ktorý vie s pleťou naozajstné zázraky. Zinok sa postará nielen o krásnu a zdravú pleť, ale aj o lesklé vlasy a pevné nechty. Neveríte? Stačí sa presvedčiť na vlastnej koži, teda pleti.

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke
30.03.2020

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke

Sedavé zamestnanie či sedavý spôsob života, dlhé cesty autom či lietadlom a k tomu vek nad päťdesiat rokov. To sú hlavné rizikové faktory, ktoré ovplyvňujú vznik trombózy. Trombóza je zápalové žilové ochorenie postihujúce prevažne dolné končatiny. Jeho príznaky bývajú nenápadné, a preto sú často prehliadané. S liečbou by pacienti pritom otáľať nemali, pretože neliečená forma môže končiť smrťou.

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať
21.03.2020

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať

Zápal močových ciest je veľkým strašiakom prevažne u ženskej časti populácie. Nevyhýba sa ale ani mužom a deťom. Najčastejším miestom, kde sa všeobecne infekcie objavujú, je močová sústava a najčastejším typom infekcie močovej sústavy je zápal močového mechúra. Ak nie je zápal včas podchytený, môže viesť až k vážnemu ochoreniu obličiek. Aké sú príznaky zápalu močových ciest a ako im predchádzať?

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene
15.03.2020

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene

Intímna hygiena je téma, o ktorej sa príliš nehovorí. Predpokladá sa, že ženy sa o svoje intímne partie starajú správne. Ale nepríjemné pocity ako svrbenie, pálenie či infekcia bývajú práve dôsledkom chýb v oblasti intímnej hygieny. Ako má správna intímna hygiena vyzerať a čomu sa vyvarovať, aby "dole" bolo všetko bez problémov?

Viete, ktoré potraviny obsahujú najviac jódu?
24.02.2020

Viete, ktoré potraviny obsahujú najviac jódu?

6. marec patrí Medzinárodnému dňu jódu, a preto si poďme pripomenúť, prečo je jód pre telo taký dôležitý. Vďaka jodizácii soli, ktorá začala v Slovenskej republike v 40. rokoch minulého storočia, sa s tými, ktorí by trpeli absolútnym nedostatkom jódu, prakticky nestretneme. Nedostatok jódu v tehotenstve skôr viedol k mnohým vývojovým poruchám vrátane porúch intelektu. Na zdraví sa ale prejaví aj nízky deficit jódu. Na rozdiel od prímorských národov, ktoré vďaka častej konzumácii rýb majú jódu dostatok, my na jeho dostatočný prísun musíme dbať.