Prvá pomoc pri bolestiach bedier
09.09.2019

Prvá pomoc pri bolestiach bedier

Bedrá patria medzi najväčšie kĺby v tele, ktoré nesú hmotnostnú záťaž. Keď bedro správne funguje, umožňuje bezbolestnú chôdzu, sedenie, ohýbanie a otáčanie. Na to, aby sa mohlo hladko pohybovať, potrebuje spoluprácu kostí, chrupavky, väzov a šliach. Ak bedro bolí, je dobré to nepodceňovať. Miernej bolesti bedier často neprikladáme veľkú váhu, ale riešenie začneme hľadať, až keď nás bolesť začne obmedzovať v bežnom živote. Bolesti kĺbov v oblasti dolných končatín je nutné riešiť komplexne. Niekedy môžu pomôcť aj cviky na uvoľnenie bedrových kĺbov, ktoré vám prinášame.

Ako podporiť rast vlasov
09.09.2019

Ako podporiť rast vlasov

Dlhé vlasy sú od pradávna symbolom krásy, zmyselnosti a ženskosti. Každá žena občas zatúži po bohatej a dlhej hrive. Rýchlym a efektívnym spôsobom, ako mať dlhé vlasy je predĺženie. Ak sa ale rozhodnete pre prirodzenosť, budete si musieť počkať. Ako a možno vôbec ovplyvniť rast vlasov? Pár tipov vám prinášame.

Pupalkový olej na zdravie a krásu
28.08.2019

Pupalkový olej na zdravie a krásu

Pupalka dvojročná je veľmi pôvabná rastlina výnimočná nielen tým, že svoje žlté voňavé kvety vystavuje na obdiv iba v noci a nad ránom odkvitá (preto sa jej často hovorí „nočná svieca“), ale aj svojimi mimoriadnymi vlastnosťami. Jej pôvodným domovom je Severná Amerika, kde je táto úžasná bylinka už stovky rokov neoddeliteľnou súčasťou tradičnej medicíny.

Opakujúce sa vaginálne mykózy
20.08.2019

Opakujúce sa vaginálne mykózy

Každý, kto sa niekedy stretol s kvasinkovou infekciou, vie, aké ťažké je sa jej zbaviť. Kvasinkové infekcie majú bohužiaľ tendenciu sa vracať. Mykózy sú kvasinkové (hubové) infekcie. A ako každá huba má kvasinka rada teplé, vlhké a tmavé miesta. Ideálnym miestom pre výskyt mykóz je pošva, vagína. Kvasinková infekcia častejšie trápi ženy a aspoň raz za život sa s ňou stretne až 75 % žien.

Trápia vás vaginálne infekcie?
09.08.2019

Trápia vás vaginálne infekcie?

Zápaly v oblasti ženských pohlavných orgánov sú častým dôvodom návštev gynekológa. Sú rozlišované podľa pôvodcu, ktorý ochorenie spôsobil. Gynekologické zápaly sú infekčnými ochoreniami, ktoré spôsobujú baktérie, kvasinky, parazity, môžu ale vzniknúť aj mechanicky alebo v dôsledku alergie. Gynekologické zápaly môže často sprevádzať aj svrbenie, pálenie a výtok z pošvy. Najčastejšou príčinou vaginálnych infekcií u žien v reprodukčnom veku sú bakteriálne vaginálne infekcie.

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť  o vlasy
09.08.2019

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť o vlasy

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy každej ženy. Aby tomu tak bolo aj v letnom období, je nutné sa o vlasy patrične starať. Slnečné lúče, slaná voda či chlór vlasy vysušujú a oslabujú. Ak im budete v lete venovať tú správnu starostlivosť, bude vaša hriva krásna aj na jeseň. My vám prinášame zopár tipov, ako si vlasy udržať zdravé a krásne celé leto.

Podceňovať intímnu hygienu sa nevypláca
17.07.2019

Podceňovať intímnu hygienu sa nevypláca

V letných mesiacoch sú gynekologické infekcie a zápaly spôsobené kvasinkami častým problémom žien. V teple a vlhku sa dobre darí kvasinkovým infekciám (mykózam), ktoré trápia ženy v lete až dvakrát častejšie. Výskyt vaginálnej mykózy je možné obmedziť správnou intímnou hygienou. Ak chcete stráviť dovolenku bez zbytočných zdravotných komplikácií v podobe nepríjemného svrbenia, pálenia v intímnej oblasti, výtoku, bolesti pri močení a sexe, prečítajte si naše tipy, ako vaginálnym ťažkostiam predchádzať.