Slabé a lámavé kosti môžu byť príznakom nedostatku vápnika v organizme či niektorých závažných ochorení. Vyživujte včas svoje kosti dostatočným prísunom dôležitých minerálov.
Najčastejšie príčiny blokády rebier
17.02.2020

Najčastejšie príčiny blokády rebier

Ak vás trápi nepríjemné pichanie na hrudníku, ale lekárske vyšetrenia sú v poriadku, na vine môžu byť blokády rebier. Blokády rebier patria medzi najčastejšie blokády pohybového systému. Môžu sa prejaviť aj v okrajových častiach tela a mnohokrát pripomínajú postihnutie vnútorných orgánov. Príčiny vzniku blokád sú rôzne. Veľkú úlohu hrajú prsné svaly, ktoré sú oslabené, alebo naopak preťažené. Nepríjemným opakovaným blokádam rebier sa dá predchádzať úpravou životného štýlu a fyzioterapiou.

Spoznajte druhy bolestí chrbtice
09.02.2020

Spoznajte druhy bolestí chrbtice

Bolesti chrbtice sa môžu objaviť v akomkoľvek veku a postihujú oblasť krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtice. Bolesti chrbta patria medzi najrozšírenejšie civilizačné ochorenia a vyskytujú sa hlavne vo vyspelých krajinách. Medzi hlavné príčiny patrí nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, zlé držanie tela, nadváha a obezita, namáhavá aktivita, ale môže sa za nimi skrývať aj iné ochorenie. S bolesťami chrbta sa stretávajú seniori, dospelí a nevyhnú sa ani deťom. Ak je bolesť dlhodobá či opakovaná, navštívte svojho lekára.

Keď bolí chrbát
10.11.2019

Keď bolí chrbát

Bolesti chrbta patria k najčastejším príčinám návštev lekára. S bolesťami chrbta sa stretol každý z nás. Sedavý spôsob života, nedostatok pohybu, nerovnomerné zaťažovanie svalov chrbtice, to sú tie najčastejšie dôvody, ktoré bolesti chrbta môžu spôsobiť. Bolesti chrbta môžu však sprevádzať tiež iné závažnejšie ochorenia, a preto je vždy lepšie navštíviť lekára.

Tam, kde je pohyb, víťazí zdravie
20.08.2019

Tam, kde je pohyb, víťazí zdravie

Staré známe „v zdravom tele zdravý duch“ je takpovediac večné a je v ňom kus pravdy, pretože práve pohyb zlepšuje náš fyzický stav, zdravie a pozitívne myslenie.