Bez kĺbov by sme neurobili jediný pohyb. Slúžia nám celý život a nesú celú našu ťarchu. Využite kvalitnú výživu na podporu zdravia kĺbov a doprajte im kvalitnú výživu a aktívnu starostlivosť.
Najčastejšie príčiny blokády rebier
17.02.2020

Najčastejšie príčiny blokády rebier

Ak vás trápi nepríjemné pichanie na hrudníku, ale lekárske vyšetrenia sú v poriadku, na vine môžu byť blokády rebier. Blokády rebier patria medzi najčastejšie blokády pohybového systému. Môžu sa prejaviť aj v okrajových častiach tela a mnohokrát pripomínajú postihnutie vnútorných orgánov. Príčiny vzniku blokád sú rôzne. Veľkú úlohu hrajú prsné svaly, ktoré sú oslabené, alebo naopak preťažené. Nepríjemným opakovaným blokádam rebier sa dá predchádzať úpravou životného štýlu a fyzioterapiou.

Spoznajte druhy bolestí chrbtice
09.02.2020

Spoznajte druhy bolestí chrbtice

Bolesti chrbtice sa môžu objaviť v akomkoľvek veku a postihujú oblasť krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtice. Bolesti chrbta patria medzi najrozšírenejšie civilizačné ochorenia a vyskytujú sa hlavne vo vyspelých krajinách. Medzi hlavné príčiny patrí nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, zlé držanie tela, nadváha a obezita, namáhavá aktivita, ale môže sa za nimi skrývať aj iné ochorenie. S bolesťami chrbta sa stretávajú seniori, dospelí a nevyhnú sa ani deťom. Ak je bolesť dlhodobá či opakovaná, navštívte svojho lekára.

Keď bolí chrbát
10.11.2019

Keď bolí chrbát

Bolesti chrbta patria k najčastejším príčinám návštev lekára. S bolesťami chrbta sa stretol každý z nás. Sedavý spôsob života, nedostatok pohybu, nerovnomerné zaťažovanie svalov chrbtice, to sú tie najčastejšie dôvody, ktoré bolesti chrbta môžu spôsobiť. Bolesti chrbta môžu však sprevádzať tiež iné závažnejšie ochorenia, a preto je vždy lepšie navštíviť lekára.

Prvá pomoc pri bolestiach bedier
09.09.2019

Prvá pomoc pri bolestiach bedier

Bedrá patria medzi najväčšie kĺby v tele, ktoré nesú hmotnostnú záťaž. Keď bedro správne funguje, umožňuje bezbolestnú chôdzu, sedenie, ohýbanie a otáčanie. Na to, aby sa mohlo hladko pohybovať, potrebuje spoluprácu kostí, chrupavky, väzov a šliach. Ak bedro bolí, je dobré to nepodceňovať. Miernej bolesti bedier často neprikladáme veľkú váhu, ale riešenie začneme hľadať, až keď nás bolesť začne obmedzovať v bežnom živote. Bolesti kĺbov v oblasti dolných končatín je nutné riešiť komplexne. Niekedy môžu pomôcť aj cviky na uvoľnenie bedrových kĺbov, ktoré vám prinášame.

Ako prežiť chladné počasie s boľavými kĺbmi

Ako prežiť chladné počasie s boľavými kĺbmi

Chladné mesiace sú obávaným obdobím pre tých, ktorí trpia reumatoidnou artritídou.

Aktívny a príjemný pohyb v každom veku

Aktívny a príjemný pohyb v každom veku

Dodajte svojim kĺbom správne vitamíny.