Ako na vyváženú stravu?
10.11.2019

Ako na vyváženú stravu?

Vyvážená strava, dostatok pohybu a kvalitný odpočinok udržujú telo vo fyzickej i psychickej kondícii. Benefitom vyváženého jedálnička je to, že máte pod kontrolou nielen svoju váhu, ale hlavne zdravie, pretože so zložením stravy súvisí až 90 % súčasných ochorení.

Keď bolí chrbát
10.11.2019

Keď bolí chrbát

Bolesti chrbta patria k najčastejším príčinám návštev lekára. S bolesťami chrbta sa stretol každý z nás. Sedavý spôsob života, nedostatok pohybu, nerovnomerné zaťažovanie svalov chrbtice, to sú tie najčastejšie dôvody, ktoré bolesti chrbta môžu spôsobiť. Bolesti chrbta môžu však sprevádzať tiež iné závažnejšie ochorenia, a preto je vždy lepšie navštíviť lekára.

Trápia vás kŕče v lýtku? Na pomoc si vezmite horčík
23.09.2019

Trápia vás kŕče v lýtku? Na pomoc si vezmite horčík

Kto zažil kŕče v nohách, najčastejšie v lýtkach, vie, aký nepríjemný pocit to je. Bohužiaľ s vekom sa frekvencia kŕčov môže zvyšovať. Pravidelný prísun tekutín a minerálov môže byť prevenciou týchto kŕčov a zároveň aj prvou pomocou, keď už kŕč vypukne. Čo vznik kŕčov ovplyvňuje a ako im možno predchádzať?

Prvá pomoc pri bolestiach bedier
09.09.2019

Prvá pomoc pri bolestiach bedier

Bedrá patria medzi najväčšie kĺby v tele, ktoré nesú hmotnostnú záťaž. Keď bedro správne funguje, umožňuje bezbolestnú chôdzu, sedenie, ohýbanie a otáčanie. Na to, aby sa mohlo hladko pohybovať, potrebuje spoluprácu kostí, chrupavky, väzov a šliach. Ak bedro bolí, je dobré to nepodceňovať. Miernej bolesti bedier často neprikladáme veľkú váhu, ale riešenie začneme hľadať, až keď nás bolesť začne obmedzovať v bežnom živote. Bolesti kĺbov v oblasti dolných končatín je nutné riešiť komplexne. Niekedy môžu pomôcť aj cviky na uvoľnenie bedrových kĺbov, ktoré vám prinášame.

Ako prežiť chladné počasie s boľavými kĺbmi

Ako prežiť chladné počasie s boľavými kĺbmi

Chladné mesiace sú obávaným obdobím pre tých, ktorí trpia reumatoidnou artritídou.

8 najčastejších otázok k diétam
04.01.2018

8 najčastejších otázok k diétam

Radi by ste zhodili pár kíl, ale neviete, ako začať? Máte zlé skúsenosti s predchádzajúcimi diétami a bojíte sa, že zas to nevyjde? Prečítajte si odpovede na otázky, ktoré ľudia pri chudnutí riešia najčastejšie, aby ste sa nabudúce vyhli zbytočným chybám. Hlavné je chudnúť rozumne, bez toho, aby ste riskovali zdravie.

Aktívny a príjemný pohyb v každom veku

Aktívny a príjemný pohyb v každom veku

Dodajte svojim kĺbom správne vitamíny.