Široká ponuka výživových doplnkov najvyššej kvality vo forme základných vitamínov, minerálov, ale aj sofistikovanejšie produkty pre viac špecifické potreby.

Podkategórie

Najčastejšie príčiny svrbenia kože
18.09.2019

Najčastejšie príčiny svrbenia kože

Svrbenie kože je veľmi nepríjemné, čo iste zažil každý z nás. Dôvodom svrbenie môžu byť komáre, alergie, stres, ale aj kožné či iné ochorenia. Príčin je veľa. Najdôležitejším odporúčaním lekárov je postihnuté miesto neškrabať. Škrabanie na chvíľu uľaví, ale do postihnutého miesta hrozí zavlečenie infekcie a zhoršenie stavu. Aby sme vedeli, čo je príčinou svrbenia, je vhodné navštíviť lekára, ktorý odporučí vhodnú liečbu.

Trápi Vás bolesť päty?

Trápi Vás bolesť päty?

Bolesti päty sú veľmi častou ortopedickou ťažkosťou. Ochorenie päty pôsobí významné ťažkosti až práceneschopnosť. Bolesť veľmi podstatne obmedzuje našu pohybovú aktivitu a dokáže znepríjemniť život. Hlavným prejavom ťažkostí je silná bolesť v oblasti päty a jej okoliu, v chodidle, v priehlavku či v prednej časti nohy. Bolesť môže tiež vystreľovať do okolia päty či Achillovej šľachy. Najčastejšie sa pacienti pýtajú, čo je hlavnou príčinou týchto bolestí. Príčin môže byť veľa, od nadváhy až po nevhodnú obuv. Diagnostika patrí do rúk ortopédov, ktorí odporučia vhodnú liečbu.

Ako podporiť rast vlasov

Ako podporiť rast vlasov

Dlhé vlasy sú od pradávna symbolom krásy, zmyselnosti a ženskosti. Každá žena občas zatúži po bohatej a dlhej hrive. Rýchlym a efektívnym spôsobom, ako mať dlhé vlasy je predĺženie. Ak sa ale rozhodnete pre prirodzenosť, budete si musieť počkať. Ako a možno vôbec ovplyvniť rast vlasov? Pár tipov vám prinášame.

Bolesť srdca nepodceňujte!

Bolesť srdca nepodceňujte!

Bolesti na hrudníku môžu byť prvou známkou srdcového ochorenia. Rovnako tak môže byť ich príčinou preťaženie svalov hrudníka alebo ochorenie pľúc. Dôvodom vzniku bolestí na hrudníku môže byť celý rad. Z tohto dôvodu by bolesť v okolí srdca nemala byť podceňovaná. Existuje však niekoľko faktorov, ktorými pravdepodobnosť vzniku srdcových ochorení môžeme ovplyvniť.

Pupalkový olej na zdravie a krásu
28.08.2019

Pupalkový olej na zdravie a krásu

Pupalka dvojročná je veľmi pôvabná rastlina výnimočná nielen tým, že svoje žlté voňavé kvety vystavuje na obdiv iba v noci a nad ránom odkvitá (preto sa jej často hovorí „nočná svieca“), ale aj svojimi mimoriadnymi vlastnosťami. Jej pôvodným domovom je Severná Amerika, kde je táto úžasná bylinka už stovky rokov neoddeliteľnou súčasťou tradičnej medicíny.

Tam, kde je pohyb, víťazí zdravie
20.08.2019

Tam, kde je pohyb, víťazí zdravie

Staré známe „v zdravom tele zdravý duch“ je takpovediac večné a je v ňom kus pravdy, pretože práve pohyb zlepšuje náš fyzický stav, zdravie a pozitívne myslenie.

S vitamínmi a minerálmi Vám pomôže sezónne ovocie a zelenina
20.08.2019

S vitamínmi a minerálmi Vám pomôže sezónne ovocie a zelenina

To, že sú vitamíny a minerály pre správne fungovanie organizmu nevyhnutné, je všeobecné známe. Už menej sa vie, že organizmus si väčšinu vitamínov a minerálov nedokáže sám vyrobiť. Preto je dôležité organizmus nimi v dostatočnej miere zásobovať. V zimných mesiacoch je vhodné užívať vitamíny a minerály vo forme rôznych výživových doplnkov, ale v týchto letných mesiacoch máme vďaka sezónnemu ovociu vitamínov dostatok, tak prečo to nevyužiť. Len je dobré vedieť, ktoré vitamíny a minerály kde nájdeme. My vám prinášame prehľad najznámejších vitamínov a minerálov, vrátane toho, v ktorom sezónnom ovocí a zelenine ich môžete nájsť. A potom už stačí len vyraziť do záhrady alebo do obchodu. Tak dobrú chuť!