Viete, že...

 • Čo odkrývajú ťažkosti s pankreasom a pečeňou

  Dátum: 20.6.2018Počet reakcií: 0

  Pečeň a pankreas patria medzi najdôležitejšie orgány nášho tela a netreba sa s nimi zahrávať. Ich ochorenie znamená v mnohých prípadoch veľmi vážny, veľakrát aj život ohrozujúci stav. Nikdy však neprichádza zo dňa na deň, ale vysiela vopred varovné signály, ktoré by sme nemali ignorovať. 

 • Podľa čoho rozpoznať šarlach

  Dátum: 19.6.2018Počet reakcií: 0

  Šarlachová angína (alebo šarlach) je vysoko infekčné ochorenie spôsobené najčastejšie streptokokom. Na prenos nákazy úplne postačí, aby sa váš potomok dotkol veci, ktorú mal predtým v ruke jeho kamarát napadnutý touto baktériou. Choré dieťa musí byť preto okamžite vyradené z detského kolektívu a ak ide o deti predškolského veku, mal by celú triedu ešte osem nasledujúcich dní pozorovať lekár. Ochorenie na šarlach podlieha v ČR povinnému hláseniu. 

 • Čo jesť, keď vás hnevá žalúdok

  Dátum: 19.6.2018Počet reakcií: 0

  Nevoľnosť, nadúvanie, strata chuti do jedla a hlavne nepríjemné kŕče v žalúdku, to všetko sú typické príznaky gastritídy – choroby, ktorá sa v ostatnom čase pomaly, ale isto vkráda do našich každodenných životov. K vzniku zápalu žalúdočnej sliznice prispievajú najmä nesprávne stravovacie návyky a stres. A ruku na srdce – oboje si dnes „užívame“ viac než do sýtosti. 

 • Ťažkosti s pľúcami, alebo keď duša volá o pomoc

  Dátum: 18.6.2018Počet reakcií: 0

  Dych znamená život. Je to najdôležitejší proces, ktorý prebieha v našom tele. Bez toho, aby sme sa nadýchli, vydržíme sotva pár minút. Narodené dieťa sa po prvýkrát nadýchne. Umierajúci človek odchádza spolu s posledným výdychom. Dychom naša existencia začína i končí. Ak máte problémy s pľúcami a dýchaním, je načase sa zamyslieť nad tým, či vás v živote niečo nedusí, či vám nechýba priestor alebo trebárs pozornosť a láska...

 • Účinná prevencia proti nádche a prechladnutiu

  Dátum: 17.6.2018Počet reakcií: 0

  Čo nevidieť je tu leto, to však ešte neznamená, že sa ráno nemôžeme prebudiť s upchatým nosom, bolesťou v hrdle alebo kašľom. Pokiaľ sa chcete týmto ťažkostiam, ktoré bývajú dvojnásobne nepríjemné práve v najteplejšom období roka, vyhnúť, začnite sa už teraz starať o svoju imunitu, ktorá je najlepšou prevenciou. Vo finále je to totiž naša odolnosť, ktorá rozhodne, či nás nádcha alebo prechladnutie dostanú. 

 • V lete stúpa počet močových infekcií

  Dátum: 16.6.2018Počet reakcií: 0

  Aj vy si hovoríte, že je to zákon schválnosti? Mesiace vopred sa tešíte, až si konečne dosýta užijete nádherné teplé slniečko, vodu a všetky radovánky, ktoré patria k letnej dovolenke, a potom vás náhle zaskočí nepríjemná bolesť v podbruší, pálenie a rezanie pri močení. K podobnej patálii môžete prísť v lete veľmi ľahko. Stačí, ak po kúpaní zostanete dlhšiu dobu v mokrých plavkách, cez deň zabúdate dostatočne piť alebo prechladnete na večernej párty...

 • Prečo nás v lete bolí hrdlo?

  Dátum: 15.6.2018Počet reakcií: 0

  Vonku sú horúčavy na odpadnutie, celý deň sa z vás permanentne leje pot, ale v hrdle vás nepríjemne škriabe a bolestivo sa vám prehĺta? Nie je to nič výnimočné. Aj v lete totiž môžete pokojne chytiť angínu, a to oveľa ľahšie, než si myslíte. A veľkou porciou zmrzliny to nevyriešite, to sa len tak hovorí. Naopak, môžete si ešte podchladiť mandle a vyrobiť si ďalšie zbytočné problémy. 

 • Kolagén – vyplňuje nielen pleť

  Dátum: 14.6.2018Počet reakcií: 0

  Slovo kolagén sa dnes často skloňuje najmä v súvislosti s rôznymi kozmetickými prípravkami a omladzujúcimi procedúrami. Táto vo vode nerozpustná vláknitá bielkovina totiž vypĺňa pokožku, zabezpečuje jej elasticitu a mladistvý vzhľad. Naše telo ju však obsahuje aj z iných dôvodov.

 • Ako prebieha bronchitída u detí

  Dátum: 13.6.2018Počet reakcií: 0

  Za zápalom priedušiek stojí vo väčšine prípadov vírusová infekcia, ako napríklad nachladnutie. Táto choroba môže mať buď akútnu, alebo chronickú podobu, pričom u malých pacientov ide najčastejšie o akútnu formu. Na vznik bronchitídy sú náchylnejšie deti, ktoré trpia ďalším ochorením dýchacích ciest (napr. astmou či sennou nádchou) alebo niektorými druhmi alergií. Zápal priedušiek viac postihuje aj predčasne narodené deti, ktoré nemajú dosiaľ plne vyvinuté pľúca a imunitný systém. 

 • Angína alebo len bolesť v hrdle?

  Dátum: 12.6.2018Počet reakcií: 0

  Bolí vás v hrdle tak silno, že nemôžete ani prehltnúť? Žiadna panika! Každá bolesť v hrdle, aj keď sa vám zdá niekedy skoro neznesiteľná, ešte nemusí byť angína. Nechcite od svojho lekára, aby vám hneď predpísal antibiotiká. Ak sú pôvodcom vašich problémov vírusy, je to aj tak zbytočné (na chrípku a ďalšie vírusové ochorenia tieto lieky nezaberajú) a len by ste zbytočne zaťažili organizmus. 

 • Zápal pľúc nepozná žarty – nepleťte si ho s chrípkou!

  Dátum: 24.5.2018Počet reakcií: 0

  Trápi vás kašeľ, horúčka, bolesť hlavy či nevoľnosť? Cítite doslova každý sval v tele a chvíľami máte pocit, ako by ste práve zdolali Mount Everest? Môže ísť len o bežné príznaky chrípky.

 • Ako si uľaviť pri zápale stredného ucha

  Dátum: 23.5.2018Počet reakcií: 0

  Táto nepríjemná a bolestivá patália, odborne nazývaná otitída, býva jedným z najčastejších dôvodov návštev detského lekára. To však neznamená, že nemôže potrápiť aj dospelých. Prepuká najmä v obdobiach, keď vo vzduchu zúria vírusy, ktoré oslabujú našu imunitu.

 • Vlasy sú zrkadlom nášho zdravia

  Dátum: 22.5.2018Počet reakcií: 0

  Všimli ste si, že vám v ostatnom čase zostávajú v hrebeni stále väčšie chumáče vlasov? To môže mať celý rad príčin – počínajúc nešetrnou starostlivosťou cez rôzne hormonálne zmeny a príliš častý stres až po nedostatok niektorých dôležitých živín. 

 • Ako prejsť po črevnej chrípke späť na bežnú stravu

  Dátum: 21.5.2018Počet reakcií: 0

  Gastroenteritída obvykle netrvá dlho a vo väčšine prípadov nevyžaduje lekársku pomoc. Dokáže však človeka, ako sa patrí, potrápiť. 

 • Ako si užiť dovolenku bez tráviacich ťažkostí

  Dátum: 20.5.2018Počet reakcií: 0

  Celý rok sa tešíte na to, ako si budete blažene vychutnávať zaslúžené dni voľna, hrejivé slnečné lúče, nádherné teplé more a aj tradičné dobroty, ktoré daná destinácia ponúka, zvlášť ak idete na dovolenku all inclusive... 

 • 10 osvedčených rád proti páleniu záhy

  Dátum: 19.5.2018Počet reakcií: 0

  Príčinou pálčivej bolesti za hrudnou kosťou je prekyslenie žalúdka, ktoré spôsobuje nielen konzumácia tučných a pikantných jedál, ale aj skutočnosť, že sa v jednom kuse stresujeme, jeme v zhone a vo voľnom čase sa oveľa radšej zaboríme do kresla pri televízii, namiesto toho, aby sme sa trochu pretiahli. 

 • Minerály na zdravé a silné kosti

  Dátum: 18.5.2018Počet reakcií: 0

  Kosti tvoria neoddeliteľnú súčasť nášho tela – chránia vnútorné orgány a spoločne s kĺbmi nám umožňujú pohyb. Aj keď sú pevné a vydržia toho pomerne dosť, v priebehu života v nich dochádza k určitým zmenám. 

 • 10 najväčších prehreškov, ktoré urýchľujú starnutie pleti

  Dátum: 17.5.2018Počet reakcií: 0

  Ktorá zo žien by nechcela vyzerať aspoň o pár rokov mladšia? 

 • Nie je kašeľ ako kašeľ – ako ich od seba rozoznať

  Dátum: 16.5.2018Počet reakcií: 0

  S kašľom sa v rozmarnom jarnom období stretáva kdekto. Ide o úplne prirodzený ochranný reflex, ktorým naše telo reaguje na prítomnosť cudzorodých látok. 

 • Imunitu treba podporovať aj v lete!

  Dátum: 15.5.2018Počet reakcií: 0

  O imunite sa najčastejšie hovorí v chladných mesiacoch, keď za oknom zúri nevľúdne počasie a vzduchom poletujú bacily.

predchádzajúce 1234

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016

 

Vytlačiť


Walmark a.s., Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri vedenom u Krajského súdu v Ostravě , oddíl B, vložka 2501, IČO: 00536016, DIČ: 4020078216
Informácie pre platbu kartou:
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.