icon
Rad produktov Urinal® od Idelyn je odborníkom na komplexnú starostlivosť o močové cesty a obličky. Produkty Urinal vám pomôžu udržať správnu funkciu močových ciest a ich zdravie.

Keď vás infekcia močových ciest namočí do problému

Keď vás infekcia močových ciest namočí do problému

Cystitída patrí medzi tabu témy, neradi o nej hovoríme a považujeme to za intímnu záležitosť. Nemalo by to tak byť. Inak hrozí, že problém s močovými cestami sa ozve v najnevhodnejší čas a s vysokou intenzitou.

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Nezvaný a nepríjemný, no častý hosť – to je infekcia močových ciest. Keď nás navštívi, je už prineskoro a musíme sústrediť svoje sily na liečbu. Ako prevenciu vám ponúkame odborné rady, čo robiť a čoho sa vyvarovať, aby ste si udržali svoje intímne oblasti bez podobných komplikácií.

Potraviny prospešné pre obličky

Potraviny prospešné pre obličky

Svetový deň obličiek každoročne pripadá na druhý štvrtok v marci. Tento deň je vyhlasovaný Medzinárodnou federáciou pre choroby obličiek a Medzinárodnou nefrologickou spoločnosťou. Cieľom Svetového dňa obličiek je zoznámiť širokú verejnosť s problematikou ochorenia obličiek vrátane dopadov na naše zdravie a o možnej prevencii. Mnoho nefrologických ambulancií a dialyzačných stredísk v tento deň vykonáva bezplatné vyšetrenie obličiek. Zdravie obličiek je ale tiež otázkou výživy. Zoznam potravín, ktorými môžeme zdravie obličiek podporiť, vám prinášame.

Najčastejšie príčiny zápalu močového mechúra

Najčastejšie príčiny zápalu močového mechúra

Trápi vás pálenie a rezanie pri močení? Trpíte neodkladným nutkaním na močenie a k tomu pociťujete bolesť v podbrušku? Za vaše ťažkosti môže byť zodpovedný zápal močového mechúra, tzv. cystitída. Ide o nepríjemné ochorenie, ktoré je ale dobre liečiteľné. Na dosiahnutie úspešnej liečby je nutné navštíviť lekára včas. Ktoré príznaky neradno podceňovať a ako zápalom močového mechúra predchádzať?

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať
21.03.2020

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať

Zápal močových ciest je veľkým strašiakom prevažne u ženskej časti populácie. Nevyhýba sa ale ani mužom a deťom. Najčastejším miestom, kde sa všeobecne infekcie objavujú, je močová sústava a najčastejším typom infekcie močovej sústavy je zápal močového mechúra. Ak nie je zápal včas podchytený, môže viesť až k vážnemu ochoreniu obličiek. Aké sú príznaky zápalu močových ciest a ako im predchádzať?

Ako rozpoznať ochorenie obličiek

Ako rozpoznať ochorenie obličiek

Chorými obličkami trpia mnohí z nás, ale nie každý o ochorení obličiek vie. Ochorenie obličiek je zákerné v tom, že chorého väčšinou nič nebolí. O to ťažšie je tieto komplikácie rozpoznať. Chorý často, bohužiaľ, vyhľadá lekára neskoro. Včasná diagnostika môže obličky vyliečiť alebo priebeh choroby zmierniť. Na vyšetrenie obličiek sa používajú rôzne, väčšinou bezbolestné metódy, ktoré podajú rýchly výsledok o stave obličiek. Aké symptómy by nás mali varovať a viesť k lekárovi?

Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť
02.07.2019

Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť

Časté nutkanie na močenie, bolesť v podbrušku, zvýšená teplota, bolesť bedier či výtoky môžu letné dni poriadne skomplikovať. Príznaky zápalu močového mechúra nepodceňujte, neliečená infekcia môže spôsobiť ochorenie obličiek. Ženy trpia na infekcie a zápaly močových ciest častejšie ako muži, čo je spôsobené anatomickými odlišnosťami močového ústrojenstva. Ak sa nechcete počas dovolenky potýkať so zápalmi močových ciest, myslite predovšetkým na prevenciu.