icon
Rad produktov Urinal® od Idelyn je odborníkom na komplexnú starostlivosť o močové cesty a obličky. Produkty Urinal vám pomôžu udržať správnu funkciu močových ciest a ich zdravie.
Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať
21.03.2020

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať

Zápal močových ciest je veľkým strašiakom prevažne u ženskej časti populácie. Nevyhýba sa ale ani mužom a deťom. Najčastejším miestom, kde sa všeobecne infekcie objavujú, je močová sústava a najčastejším typom infekcie močovej sústavy je zápal močového mechúra. Ak nie je zápal včas podchytený, môže viesť až k vážnemu ochoreniu obličiek. Aké sú príznaky zápalu močových ciest a ako im predchádzať?

Ako rozpoznať ochorenie obličiek
30.01.2020

Ako rozpoznať ochorenie obličiek

Chorými obličkami trpia mnohí z nás, ale nie každý o ochorení obličiek vie. Ochorenie obličiek je zákerné v tom, že chorého väčšinou nič nebolí. O to ťažšie je tieto komplikácie rozpoznať. Chorý často, bohužiaľ, vyhľadá lekára neskoro. Včasná diagnostika môže obličky vyliečiť alebo priebeh choroby zmierniť. Na vyšetrenie obličiek sa používajú rôzne, väčšinou bezbolestné metódy, ktoré podajú rýchly výsledok o stave obličiek. Aké symptómy by nás mali varovať a viesť k lekárovi?

Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť
02.07.2019

Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť

Časté nutkanie na močenie, bolesť v podbrušku, zvýšená teplota, bolesť bedier či výtoky môžu letné dni poriadne skomplikovať. Príznaky zápalu močového mechúra nepodceňujte, neliečená infekcia môže spôsobiť ochorenie obličiek. Ženy trpia na infekcie a zápaly močových ciest častejšie ako muži, čo je spôsobené anatomickými odlišnosťami močového ústrojenstva. Ak sa nechcete počas dovolenky potýkať so zápalmi močových ciest, myslite predovšetkým na prevenciu.

Každý desiaty Slovák trpí ochorením obličiek

Každý desiaty Slovák trpí ochorením obličiek

Obličky sú životne dôležitý orgán, ktorý je zodpovedný za očistu a detoxikáciu. Podľa odborníkov má ale každý desiaty Slovák ochorenie obličiek bez toho, aby o tom vedel. Ochorenie možno pritom veľmi ľahko diagnostikovať prostredníctvom vyšetrenia moču, krvi a krvného tlaku. Ak sa stretávate s nepríjemným pálením a rezaním pri močení, bolesťou v podbrušku alebo častým močením, je nutné sa zamyslieť, či sú vaše obličky v poriadku.

Ako predísť zápalu močových ciest

Ako predísť zápalu močových ciest

Začína jeseň – obdobie, keď sa naše telo stáva oveľa náchylnejšie na rôzne ochorenia. Aj vy sa už vopred desíte toho, že ucítite obávanú bolesť v podbruší, ktorá neomylne ohlasuje zápal močových ciest? S týmto problémom sa (nielen na jeseň) stretáva mnoho žien. Ide síce o ochorenie, ktoré sa dá väčšinou dobre liečiť a nebýva nijako vážne. Problém však je, že sa veľmi rado vracia. Opakovaným ťažkostiam sa však dá predísť dôslednou prevenciou.