Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu
08.08.2023

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu

Neraz ste sa stretli s teóriou, že tuky sú pre vaše telo škodlivé. Nie sú však tuky ako tuky. Kým niektoré majú negatívny dopad na vaše zdravie, iné majú pre telo nezastupiteľnú funkciu. Sú nielen zdrojom energie, ale zachovávajú zdravie srdca či mozgu. Jedným z takých pre telo prospešných tukov sú aj omega-3 mastné kyseliny. Viete, čo sú omega-3 mastné kyseliny a prečo sú pre telo nenahraditeľnou súčasťou?

Majte sa radi alebo ako láska ovplyvňuje naše zdravie
13.02.2021

Majte sa radi alebo ako láska ovplyvňuje naše zdravie

To, že láska prináša pozitívne emócie, vie každý. Menej je však známe, že láska má veľký vplyv aj na naše fyzické zdravie. V láskyplnom vzťahu sa cítime dobre nielen psychicky, ale dobre sa cíti aj naše telo. Podľa mnohých výskumov sa navyše tí, ktorí sa cítia milovaní, dožívajú vyššieho veku a rýchlejšie sa uzdravujú z chorôb. Ak ste teda už výrok, že láska uzdravuje, počuli, verte, že na ňom niečo bude.

Život s lupienkou

Život s lupienkou

Lupienka (psoriáza) je chronické zápalové ochorenie organizmu, ktoré sa prejavuje na koži. Lupienka je autoimunitné ochorenie, pri ktorom sa imunitný systém obráti proti vlastnému organizmu. Svoj slovenský názov nesie lupienka podľa šupiniek, ktoré sa z kožných ložísk odlupujú. Aj keď sa lupienku nedá úplne vyliečiť, možno zmierniť jej prejavy, aby kvalita života pacientov bola čo najmenej ohrozená.

Vyzrejte na potenie v podpazuší

Vyzrejte na potenie v podpazuší

Pri športe, fyzickej námahe či v teplom počasí sa potí každý. Nadmerné potenie ale v poriadku nie je a často môže signalizovať vážny zdravotný problém. Aké sú najčastejšie príčiny nadmerného potenia a ako ho možno ovplyvniť sa dočítate v našom článku.

Chronický únavový syndróm nie je lenivosť, ale choroba

Chronický únavový syndróm nie je lenivosť, ale choroba

Pod pojmom chronický únavový syndróm sa neskrýva len obyčajná únava a vyčerpanie, ako by si mnohí mohli myslieť. Chronický únavový syndróm je ochorenie, ktoré pacientom dokáže život poriadne znepríjemniť. Postihuje mnoho orgánov naraz a prejavuje sa ako psychickými, tak i neurologickými symptómami. Ak bývate veľmi často unavení, skúste sa zamyslieť, či sa práve vás chronický únavový syndróm netýka.

Potrebujete dobiť baterky?
15.08.2019

Potrebujete dobiť baterky?

Vedeli ste, že 15. augusta je Medzinárodný deň energy drinkov? Pitie energetických nápojov, najmä u mladších ročníkov, sa teší veľkej obľube. Lekári pred nadmernou konzumáciou ale varujú. Energy drinky síce pomôžu rýchlo dobiť baterky, ale netreba to s nimi preháňať. Nadmerné množstvo môže totiž poškodiť srdce a obličky. Navyše získaná energia je len krátkodobou záležitosťou.

Do boja so stresom! Rady, ako sa starať o svoje zdravie, aj keď nemáte čas

Do boja so stresom! Rady, ako sa starať o svoje zdravie, aj keď nemáte čas

Či už ide o zdravie všetkých orgánov, spomalenie procesu starnutia, zlepšenie výkonu alebo ovplyvnenie psychických funkcií, dostatočný prísun vitamínov zohráva veľmi dôležitú úlohu pri udržiavaní ľudského organizmu v čo najlepšej forme.