icon
Stada Group, je vedúcou farmaceutickou spoločnosťou s 125 ročnou históriou, ktorá funguje vo viac ako 120 krajinách na celom svete. Sústredíme sa na inovácie a otvárame zákazníkom nové a vylepšené možnosti, ako dbať o svoje zdravie.
Osteoporóza: Prevencia = starostlivosť. Správne rozhodnutie pre zdravšiu a šťastnejšiu verziu vás
18.10.2021

V ktorých potravinách sa skrýva veľké množstvo horčíka
11.06.2021

V ktorých potravinách sa skrýva veľké množstvo horčíka

Chýba vám horčík a potrebovali by ste ho akútne doplniť? Jedným z krokov môže byť správna a vyvážená strava. Pozrite si prehľad potravín, v ktorých je horčíka dostatok.

Kedy to ženy majú najťažšie?
08.03.2021

Kedy to ženy majú najťažšie?

Niekedy sú ženy akčné, odhodlané a nič ich nezastaví. Sú však chvíle, keď sú unavené, náladové a bez energie. Psychické rozpoloženie závisí ako od aktuálneho zdravotného stavu, tak aj od toho, v ktorej životnej etape sa žena práve nachádza. Každé obdobie v živote ženy je iné a ťažko povedať, ktoré je pre ženy najnáročnejšie. Prvá menštruácia, obdobie pôrodu, menopauza? Jedno však majú tieto obdobia spoločné. V každom veku je možné podporiť zdravie a krásu, čo sa na psychike žien vždy prejaví.

Účinná pomoc pri zažívacích ťažkostiach
04.02.2021

Účinná pomoc pri zažívacích ťažkostiach

Máte po jedle vždy pocit nafúknutého, plného brucha alebo bolesti v nadbruší? Nepríjemné tráviace ťažkosti vás môžu unavovať, môžete pociťovať nevoľnosť, pálenie záhy alebo nechuť do konzumácie ďalšieho jedla. Čo pomáha pri dyspepsii a aká je jej liečba?

Inkontinencia – citlivá téma pre ženy aj mužov
25.01.2021

Inkontinencia – citlivá téma pre ženy aj mužov

Inkontinencia znamená samovoľný alebo nechcený únik moču. Tento nepríjemný problém síce trápi dvakrát častejšie ženy, no pri ochorení prostaty sa s ňou môžu stretnúť aj muži. U žien je príčinou zväčša oslabenie panvového dna, ktoré prichádza napríklad po pôrodoch. Ťažšie prípady sa riešia chirurgicky. Ako možno predísť vzniku tohto problému prirodzenou cestou?

Trápia vás zvláštne príznaky? Možno máte histamínovú intoleranciu
16.11.2020

Trápia vás zvláštne príznaky? Možno máte histamínovú intoleranciu

Možno máte vo svojom okolí niekoho alebo sami pociťujete zvláštne príznaky a doteraz ste neidentifikovali ich pôvod. Čo ak máte histamínovú intoleranciu? Zistiť, či máte toto ochorenie, nie je vôbec jednoduché. Najčastejšie je určené zo vzorky krvi, ktorú vám odoberie alergológ. No to vôbec nie je koniec príbehu – pacient je často vystavený množstvu informácií o histamínovej diéte, v ktorých sa stráca. My vám prinášame základné informácie, ktoré by ste mali vedieť, ak vám náhodou diagnostikujú intoleranciu na histamín.

Bolesť srdca nepodceňujte!
09.09.2019

Bolesť srdca nepodceňujte!

Bolesti na hrudníku môžu byť prvou známkou srdcového ochorenia. Rovnako tak môže byť ich príčinou preťaženie svalov hrudníka alebo ochorenie pľúc. Dôvodom vzniku bolestí na hrudníku môže byť celý rad. Z tohto dôvodu by bolesť v okolí srdca nemala byť podceňovaná. Existuje však niekoľko faktorov, ktorými pravdepodobnosť vzniku srdcových ochorení môžeme ovplyvniť.