icon

Obsahuje prémiové, komplexné multivitamíny s minerálmi. Spektrum Energia a Spektrum Imunita obsahujú vitamíny v 100 % odporúčanej dennej dávke v 1 tablete. Obsahuje 6 vitamínov – B6, B12, kyselina listová, vitamín C, vitamín D3 a vitamín A, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému. Z minerálnych látok obsahujú meď, zinok, selén a železo, ktoré pomáhajú udržovať normálnu funkciu imunitného systému.

Ako na zaľahnuté uši?
11.06.2021

Ako na zaľahnuté uši?

Pocit zaľahnutého ucha pozná každý. V uchu pociťujeme tlak, praskanie, bolesť či horšie počujeme. Zaľahnuté ucho sa často objavuje ako následok nádchy. Existuje veľa babských rád, ako si so zaľahnutým uchom poradiť. Niekedy postačí poskočiť na jednej nohe, ale inokedy sa nevyhneme vyšetreniu na ORL a antibiotikám. Záleží na príčine zaľahnutia.

Zradná jar. Vyhnite sa jarnej únave aj alergiám
12.05.2021

Zradná jar. Vyhnite sa jarnej únave aj alergiám

Po zime sa mnohí cítime unavení, vyčerpaní, bez energie a tento stav zvyčajne nazývame jarnou únavou. Veľakrát sa zamýšľame, prečo tento jav nastáva a čo ho spôsobuje, pričom dôvody sú veľmi jednoduché a pragmatické. Väčšina z nás sa teší na jarné obdobie ako na začiatok teplejších a slnečnejších dní, počas ktorých sa vraciame k našim obľúbeným aktivitám v exteriéri. Paradoxne je pre mnohých ľudí – alergikov, toto obdobie spojené so zhoršením ich zdravotného stavu a obmedzením aktivít v exteriéri práve počas prichádzajúcej jari.

Ako spoznať boreliózu
09.04.2020

Ako spoznať boreliózu

V európskych krajinách je borelióza najbežnejším infekčným ochorením prenášaným zo zvieraťa na človeka. Základným predpokladom úspešnej liečby je včasné rozpoznanie choroby. Mnoho ľudí má boreliózu spojenú len s červenou škvrnou na koži po prisatí kliešťa. Borelióza má ale oveľa viac príznakov, ktorým treba venovať pozornosť. Ako boreliózu rozpoznať a ako sa pred ňou chrániť? To sú najčastejšie otázky, na ktoré prinášame odpoveď.

Oslávte s nami Svetový deň zdravia
07.04.2020

Oslávte s nami Svetový deň zdravia

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ Arthur Schopenhauer

Zázvor, pomocník pri prechladnutí aj nevoľnosti
30.03.2020

Zázvor, pomocník pri prechladnutí aj nevoľnosti

Ak patríte medzi milovníkov zázvoru, určite ste zaznamenali, že zázvorové nápoje sa pomaly stávajú stálicou v mnohých kaviarňach a reštauráciách. Práve v chladných mesiacoch je zázvorový čaj, ktorý zahreje, veľmi obľúbený. Aj keď je zázvor všeobecne známy ako zdravá rastlina, má aj svoje negatívne stránky v podobe nežiaducich účinkov. Aké sú jeho liečebné účinky a ako ho užívať, aby neuškodil, vám prinášame. A ak neviete, ako správne uvariť lahodný zázvorový čaj či osviežujúci limonádu, čítate správne.

Keď nám chýbajú vitamíny
21.03.2020

Keď nám chýbajú vitamíny

K tomu, aby ľudské telo mohlo fungovať tak, ako má, potrebuje vitamíny a minerály. Ak nám chýbajú vitamíny, ochorieme, pretože telo nie je schopné sa brániť všadeprítomným vírusom a baktériám. Nedostatok určitej skupiny vitamínov sa v organizme vždy prejaví. Z tohto dôvodu je nutné zaistiť telu dostatok vitamínov ešte pred tým, než budú chorobné zmeny viditeľné.

Chronický únavový syndróm nie je lenivosť, ale choroba
23.09.2019

Chronický únavový syndróm nie je lenivosť, ale choroba

Pod pojmom chronický únavový syndróm sa neskrýva len obyčajná únava a vyčerpanie, ako by si mnohí mohli myslieť. Chronický únavový syndróm je ochorenie, ktoré pacientom dokáže život poriadne znepríjemniť. Postihuje mnoho orgánov naraz a prejavuje sa ako psychickými, tak i neurologickými symptómami. Ak bývate veľmi často unavení, skúste sa zamyslieť, či sa práve vás chronický únavový syndróm netýka.