Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky
15.04.2020

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky

Nízka hladina horčíka sa objavuje pomerne často. Horčík má vplyv na mnoho procesov v ľudskom tele. Podieľa sa na procese delenia buniek v tele, prispieva k udržaniu zdravých kostí a rovnako prispieva k normálnej syntéze bielkovín. A nielen to, horčík prispieva tiež k správnej funkcii psychiky a mnohému ďalšiemu.

Zobrazenie: 1999
Ako spoznať boreliózu
09.04.2020

Ako spoznať boreliózu

V európskych krajinách je borelióza najbežnejším infekčným ochorením prenášaným zo zvieraťa na človeka. Základným predpokladom úspešnej liečby je včasné rozpoznanie choroby. Mnoho ľudí má boreliózu spojenú len s červenou škvrnou na koži po prisatí kliešťa. Borelióza má ale oveľa viac príznakov, ktorým treba venovať pozornosť. Ako boreliózu rozpoznať a ako sa pred ňou chrániť? To sú najčastejšie otázky, na ktoré prinášame odpoveď.

Chlorella alebo zázračná riasa z hlbín na podporu detoxikácie organizmu
18.03.2020

Chlorella alebo zázračná riasa z hlbín na podporu detoxikácie organizmu

Chlorella je často označovaná ako potravina nového tisícročia. Mnohí sa už s chlorellou stretli, avšak sú aj takí, ktorí tento pojem počujú prvýkrát. Chlorella je radená medzi tzv. superpotraviny, teda potraviny, ktoré môžu mať vlastnosti podporujúce zdravie človeka. A tým, ktorí by sa chceli s chlorellou bližšie zoznámiť, je určený náš článok.

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene
15.03.2020

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene

Intímna hygiena je téma, o ktorej sa príliš nehovorí. Predpokladá sa, že ženy sa o svoje intímne partie starajú správne. Ale nepríjemné pocity ako svrbenie, pálenie či infekcia bývajú práve dôsledkom chýb v oblasti intímnej hygieny. Ako má správna intímna hygiena vyzerať a čomu sa vyvarovať, aby "dole" bolo všetko bez problémov?

Materské znamienka ako skryté nebezpečenstvo
15.03.2020

Materské znamienka ako skryté nebezpečenstvo

Každý z nás má na svojej koži nejaké to materské znamienko. Venujeme im ale dostatočnú pozornosť? Prevencia malígneho melanómu, ktorý patrí k najzhubnejším rakovinovým ochoreniam, je bohužiaľ podľa odborníkov často podceňovaná. Včasná diagnostika a následná liečba ochorenia zohráva zásadnú úlohu. Čím skôr je ochorenie podchytené, tým je väčšia šanca na vyliečenie. Na druhej strane väčšina znamienok liečbu nevyžaduje, ale patričnú pozornosť by sme im mali venovať vždy.

Ako sa správnu detoxikáciu, zásady a tipy
12.03.2020

Ako sa správnu detoxikáciu, zásady a tipy

Očista čriev je základom každej detoxikácie organizmu. Je to proces, vďaka ktorému sa zažívací trakt zbaví nahromadených škodlivín a zároveň je tiež prevenciou mnohých zdravotných problémov, a to nielen zažívacích. Detoxikácia čriev je podmienkou úspešnej očisty ďalších orgánov. Škodlivé látky obmedzujú správne fungovanie organizmu a negatívne pôsobia nielen na telo, ale aj na psychiku. Ako sa úspešne detoxikovať a aké zásady je potrebné dodržiavať sa dočítate v našom článku.

Jarný detox s rozumom
17.02.2020

Jarný detox s rozumom

Na začiatku jari sa na nás zo všetkých strán valia zaručené tipy, ako na jarnú detoxikáciu organizmu. Jarný detox v podobe prísnej diéty a hladovania organizmu v žiadnom prípade však neprospieva. Na to, aby sa človek cítil dobre, a to nielen na jar, stačí zdravé stravovanie, dostatok pohybu a odpočinku a dostatok životného optimizmu.