Najčastejšie príčiny svrbenia kože
18.09.2019

Najčastejšie príčiny svrbenia kože

Svrbenie kože je veľmi nepríjemné, čo iste zažil každý z nás. Dôvodom svrbenie môžu byť komáre, alergie, stres, ale aj kožné či iné ochorenia. Príčin je veľa. Najdôležitejším odporúčaním lekárov je postihnuté miesto neškrabať. Škrabanie na chvíľu uľaví, ale do postihnutého miesta hrozí zavlečenie infekcie a zhoršenie stavu. Aby sme vedeli, čo je príčinou svrbenia, je vhodné navštíviť lekára, ktorý odporučí vhodnú liečbu.

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete
11.09.2019

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete

Priviezli ste si z dovolenky bolesť v krku? Bolesť v krku nepatrí len k chladným mesiacom, ale môže nás prepadnúť aj v lete. Medzi najčastejšie príčiny patria ľadové nápoje, klimatizácia, chodenie v mokrých plavkách, teplotné výkyvy apod. Čo všetko sa ale za bolesťou v krku môže skrývať? My vám prinášame prehľad najčastejších ochorení, ktoré môžu byť s bolesťou v krku spojené.

Kožné plesne a ochorenia nôh
20.08.2019

Kožné plesne a ochorenia nôh

Povrchové mykózy, ľudovo povedané plesne, trápia až jednu tretinu dospelých. Kožná mykóza je infekčné ochorenie, ktoré sa prejavuje začervenaním pokožky a nepríjemným svrbením v mieste výskytu. Pôvodcom tohto ochorenia sú huby. Najčastejšie ide o dermatofyty alebo kvasinky, ktoré sa množia v teple a vlhku. Kožné mykózy sa môžu vyskytnúť prakticky kdekoľvek, ale najčastejšie sa prejaví medzi prstami na nohách, na chodidlách, na rukách, ale aj v podpazuší a vo vlasoch.

Opakujúce sa vaginálne mykózy
20.08.2019

Opakujúce sa vaginálne mykózy

Každý, kto sa niekedy stretol s kvasinkovou infekciou, vie, aké ťažké je sa jej zbaviť. Kvasinkové infekcie majú bohužiaľ tendenciu sa vracať. Mykózy sú kvasinkové (hubové) infekcie. A ako každá huba má kvasinka rada teplé, vlhké a tmavé miesta. Ideálnym miestom pre výskyt mykóz je pošva, vagína. Kvasinková infekcia častejšie trápi ženy a aspoň raz za život sa s ňou stretne až 75 % žien.

Spánková hygiena, ako sa vyspať aj  v tropických dňoch?
09.08.2019

Spánková hygiena, ako sa vyspať aj v tropických dňoch?

Nezdravý životný štýl, stres, nepravidelná pracovná doba, ale aj vysoké nočné teploty môžu viesť k nekvalitnému spánku, poruchám spánku a nespavosti. Niekedy sa totiž ani po desiatich hodinách spánku necítime dobre odpočinutí. Dodržiavaním jednoduchých pravidiel, môžete svoj spánok skvalitniť a zaistiť tak telu toľko potrebnú regeneráciu. U dlhodobejších porúch spánku je odporúčané navštíviť lekára, ktorý vylúči iná ochorenia vedúce k nespavosti.

Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí
17.07.2019

Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí

Doba zaslúženého odpočinku, čas dovoleniek, je za dverami. A s prípravou na cesty je najlepšie začať hneď. Na dovolenke nás môžu stretnúť nepríjemné zdravotné komplikácie. A nemusí ísť len o dovolenku v exotických krajinách. Črevné ťažkosti nás môžu stretnúť kdekoľvek.

Angína nás v lete môže nepríjemne prekvapiť
02.07.2019

Angína nás v lete môže nepríjemne prekvapiť

Ľadové nápoje, zmrzlina, klimatizácia, prechladnutie z mokrých plaviek či výkyvy počasia. To sú najčastejšie príčiny letných bolestí v krku. Na vine ale nie sú len ľadové nápoje či klimatizácie, angína sa prenáša tiež kvapôčkovou infekciou. Letné angíny môžu mať horší priebeh než v zimnom období (hnisavé a bolestivé čapy v krku). Zanedbanie angíny je veľmi nebezpečné, pretože sa môže neskôr prejaviť zdravotnými komplikáciami, napr. reumatickým postihnutím srdca.