Viete, ako regenerácia súvisí s imunitou? Aktivujte si s nami imunitný systém

Viete, ako regenerácia súvisí s imunitou? Aktivujte si s nami imunitný systém

V období zvýšeného výskytu respiračných ochorení je veľmi pravdepodobné, že sa nakazíme vírusom a naša imunita bude musieť niekoľko dní bojovať s dôsledkami infekčného ochorenia. Spolu so všeobecnou lekárkou sme sa zaujímali o to, ako naštartovať imunitný systém po zime a prečo je regenerácia pre náš imunitný systém dôležitá.

Postarajte sa o zdravie svojich blízkych nielen na Vianoce
03.01.2024

Postarajte sa o zdravie svojich blízkych nielen na Vianoce

Vianoce pomaly, ale isto klopú na dvere a mnohí z vás sa zahrávajú s myšlienkou, čím svojich blízkych potešiť v tento krásny sviatok. Čo tak dopriať im darček v podobe výživových doplnkov, ktoré podporia ich zdravie? Neviete, aký výživový doplnok je pre nich ten správny? Inšpirujte sa naším výberom výživových doplnkov, spomedzi ktorých určite vyberiete pre svojich blízkych ten správny.

Selén ako nový bojovník proti rakovine?

Selén ako nový bojovník proti rakovine?

Stopový prvok, ktorý otvára nové horizonty v liečbe zákernej choroby. Selén a jeho mocná sila nielen ako prevencia, ale aj ako pomoc pri liečbe rakoviny je niečo, o čom sa v súčasnosti čoraz viac hovorí. V čom spočíva zázračná sila selénu a prečo o tomto významnom mineráli vieme tak málo?

Podporte svoje ženské zdravie pupalkovým olejom

Podporte svoje ženské zdravie pupalkovým olejom

Ktorá žena by netúžila poznať všeliek na menopauzu či nepríjemné pocity spojené s obdobím menštruácie? Tak málo známy, napriek tomu vzácny pupalkový olej síce všeliekom nie je, ale so ženskými problémami si hravo poradí. V čom sa skrýva sila pupalkového oleja a aké pozitívne účinky má na telo?

Keď vás infekcia močových ciest namočí do problému

Keď vás infekcia močových ciest namočí do problému

Cystitída patrí medzi tabu témy, neradi o nej hovoríme a považujeme to za intímnu záležitosť. Nemalo by to tak byť. Inak hrozí, že problém s močovými cestami sa ozve v najnevhodnejší čas a s vysokou intenzitou.

Buďte o krok vpred pred vysokým krvným tlakom

Buďte o krok vpred pred vysokým krvným tlakom

Viete, ktorému ochoreniu sa hovorí aj „tichý zabijak“? Možno ním trpíte aj vy, len o tom neviete. Vysoký krvný tlak je ochorenie, ktoré bez pravidelnej kontroly ostáva často nepovšimnuté. Pritom preň trpia nielen cievy, ale celé telo. Čo znamená vysoký krvný tlak a prečo by ste jeho kontrolu nemali zanedbávať?

Selén – malý minerál so silnými účinkami na zdravie

Selén – malý minerál so silnými účinkami na zdravie

Minerál, o ktorom sa hovorí tak málo, napriek tomu však v sebe skrýva oveľa viac. Okrem toho, že má silný antioxidačný účinok, buduje vašu imunitu, pôsobí priaznivo na funkciu štítnej žľazy a vyčarí vám nielen zdravé nechty, ale aj vlasy. Aký zázrak v sebe ešte selén ukrýva? Prečo by ste sa oň mali začať zaujímať a pravidelne ho dopĺňať?