Minárová:
Vážený pán doktor!
Pred tromi rokmi mi diagnostikovali duodenogastrický reflux.Nakoľko dlhodobo užívam Euthyrox/50 mg ráno nalačno/,chcem sa opýtať,či má reflux vplyv na vstrebávanie,prípadne neovplyvňuje vlastný účinok lieku.
V súčasnosti mám problémy s trávením.Nebolo by,prosím,podľa Vás vhodné gastrofibroskopické vyšetrenie skontrolovať?
Ďakujem za odpoveď!
27. 2. 2004 dňa 8:18
Prajem príjemný dobrý deň.
V prvom rade sa ospravedlňujem z dlhé čakanie na odpoveď, vyskytli sa však problémy technické, v dôsledku ktorých nebolo možné v tejto rubrike odpovedať.
Žiaľ to, či je u Vás potrebné vykonať kontrolné vyšetrenie musí posúdiť Váš ošetrujúci lekár na základe výsledkov ním nasadenej terapie. Ak je terapia účinná ( viete posúdiť aj sama, ako sa cítite), znamená to, že nasadený liek účinkuje správne a podľa očakávaní. Vy však udávate, že v poslednej dobe mávate ďalšie tráviace problémy, neváhajte a kontaktujte lekára, ten určí ďalší postup.
Poraďte sa prosím s Vašim lekárom, či by nebolo vhodné ako podpornú terapiu užívať prípravok Acidophilus s Pectinom od Natures bounty.Je to prírodný prostriedok, ktorý má pozitívny vplyv na fyziologickú mikroflóru v črevách a je mimoriadne vhodný pri podávaní liekov na zníženie ich nežiadúcich účinkov.
Zostávam s pozdravom a želám veľa zdravia.
21. 7. 2004 dňa 19:01