Alena:
Váž. pán doktor,

mohli by ste mi prosím poradiť. Mám taký problém, že sa mi na tvári neustále vytvárajú herpesy. Beriem rôzne druhy vitamínov - hlavne vit. C, a B-komplex a podporné tabletky na ochranu imunity, ale nič mi nepomáha. Tak isto používam rôzne krémy na odstránenie herpesu ale bohužial jeden odíde a druhý sa ukáže. Neviete mi prosím poradiť, čo s tým?
Ďakujem
27. 4. 2004 dňa 9:22
Dobrý deň.
Skoro každý z nás je nositeľom vírusu herpes simplex,ktorého prejavom je opar.Nie u každého sa však prejavuje rovnako. Kým niekto sa s oparom nestretne ani raz niekto trpí ich výskytom veľmi často. Takisto lokalizácia oparu nie je u každého rovnaká: na pere, na nose. na očnom viečku....
Väčšinou opar vzniká pri nedostatku imunity, pri veľkom strese, u žien pri menštruácii, pri prepracovanosti. Pokiaľ sa neodstráni príčina vzniku oparu tak sa bude ukazovať naďalej.
Doporučujeme vám užívať abc spektrum s echinaceou, na posilnenie imunity. Navštívte vášho lekára ktorý vás vyšetrí a zistí či je príčinou vzniku oparu znížená imunita. Na základe výsledkov určí liečbu.
10. 5. 2004 dňa 9:24