Zuzana, Piešťany:
V poslednej dobe mam problemy z bolestou kolena. Niekedy ma to bolievalo len pri vydanej vacsej zatazi, ked som jazdila na bicykli, no v poslednej dobe ma boli uz aj pri chodzi. Neviet cim by sa dala tato bolest odstranit?
Mam 22 rokov. Dakujem,
1. 5. 2002 dňa 0:00

Milá Zuzana,

myslím si,že bude najskôr potrebné zvážiť svoju športovú aktivitu, obmedziť záťaž na pohybový systém, zvlášť kĺby. Už pri objavení sa prvých príznakov problémov s kĺbami(jazda na bicykli) bolo vhodné začať užívať prípravky, ktoré preventívne pôsobia cestou účinných látok proti poruchám pohybového systému.
Tieto prípravky ako doplnky výživy sú významnými podpornými prostriedkami v liečbe a prevencii ochorení kĺbov, zvlášť osteoartrózy. Ako hlavné účinné látky tu vystupujú zložky, ktoré sú vlastné ľudskému organizmu a sú prirodzenou súčasťou výstavby chrupavky. Okrem týchto látok sú tieto prípravky obohatené o ďalšie účinné komponenty, dopĺňajúce účinok spomínaných prípravkov.Ide vitamíny (C, D), minerálie(vápnik), aminokyseliny podieľajúce sa na výstavbe spojivového tkaniva a látky znižujúce citlivosť kĺbov na bolestivé procesy.
Z produkcie spoločnosti Walmark Vám môžem doporučiť prípravky "ArthroStop" a "UltraGel".
ArthroStop je prípravok , ktorý ochraňuje a regeneruje kĺby vďaka látke nazývanej Glukosamín sulfát. Navyše obsahuje aj výťažky zo zelerových semienok, ktoré pôsobia na zníženie citlivosti kĺbov a upokojenie dlhotrvajúcich bolestí kĺbov.
UltraGel je nositeľom výživných látok pre kĺby v podobe nápoja. Je výborným doplnkom výživy pre všetky rizikové skupiny ľudí s nábehom na ochorenia pohybového aprátu( starší ľudia, ženy v menopauze a po operáciach, ľudia s nadváhou), ale aj pre ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou(nadmerná fyzická práca, šport).
Samozrejme, že ak opotrebovanie presiahlo určitú úroveň, namieste je vyšetrenie u odborného lekára a dodržiavanie stanovenej liečby a rehabilitácie. Spomínané prípravky aj v tomto prípade sa môžu stať podpornou súčasťou liečby.
Verím, že tieto prípravky Vám môžu napomôcť a preto prajem všetko dobré.
6. 5. 2002 dňa 0:00