Erika:
Uz niekolko rokov mam problemy s opuchom a bolestivostou kolennnych klbov,pri beznych cinnostiach.Napriklad pri klaknuti citim v nich akoby piesok, skripe mi v nich a co ma najviac trapi, nemozem navstevovat moj oblubeny aerobic a kalanetiku.Prosim poradte, ci by mi pomohol Vas vyrobok UltraGel?Dakujem.
3. 6. 2002 dňa 0:00

Dobrý deň Erika,

v poslednom období reagujem častejšie práve na otázky súvisiace s rôznými zdravotnými problémami pohybového aparátu. Je mnoho faktorov, ktoré sa spolupodieľajú na vzniku prejavov poškodenia pohybového aparátu, zvlášť kĺbov. K rizikovým faktorom zaraďujeme napríklad vyšší vek, nadváha, nadmerná záťaž kĺbov (fyzická práca, šport),ale i ženy v prechode a po gynekologických operáciach majú zvýšené riziko ochorenia pohybového systému. Dôsledkom pôsobenia spomínaných faktorov sú zápalové akútne alebo chronické ochorenia a degeneratívne zmeny, ktoré znižujú veľmi kvalitu postihnutého človeka. Napríklad vo Vašom prípade, ste ochudobnená o možnosť vykonávať obľúbený šport - aerobic a kalanetiku.
Aj tu platí, že je lepšie predchádzať ochoreniam, ako riešiť následky. V súčasnosti existuje viacero prípravkov zaradených medzi prípravky špeciálnej výživy, ktoré prostredníctvom účinných látok sú významnými podpornými prostriedkami v prevencii, ale aj v liečbe ochorení kĺbov, zvlášť osteoartrózy.
S týmto cieľom bol vyvinutý aj prípravok UltraGel. Ide o účinný nápoj, ktorý zabezpečuje výživu kĺbov, je kombináciou viacerých zložiek, ktoré sa podieľajú pri ochrane a regenerácii povrchov kĺbov, majú protizápalový účinok a stimulujú proces tvorby chrupavky a sú zdrojm potrebných látok pre stavbu spojivového tkaniva.
Okrem tohto prípravku existuje prípravok ArthroStop, ktorý takisto ochraňuje a regeneruje kĺby. Vďaka obsahu výťažkov zo zelerových semienok napomáha aj znižovať citlivosť kĺbov pri zápalových a degeneratívnych ťažkostiach, upokojuje dlhotrvajúce bolesti kĺbov.
Tieto doplnky výživy Vám môžu napomôcť pri riešení Vášho zdravotného problému, ale účinnosť veľmi závisi od stupňa poškodenia a doby pôsobenia vyvolávajúcich faktorov. Aj Vaše potiaže trvajú niekoľko rokov, ako píšete, takže je možné, že efekt týchto prípravkov nesplní očakávania, ale to patrí už do rúk odborných lekárov.
Pevne verím, že tieto prípravky Vám prinesú úľavu od spomínaných zdravotných problémov, čo Vám úprimne prajem a teším sa na skoré stretnutie.
3. 6. 2002 dňa 0:00