Mária, Humenné:
Už dlhšiu dobu mám bolesti na ľavej strane brucha, absolvovala som sono žalúdka, ľadvín a všetkých vnútornosti, všetko bolo v poriadku, ja mám pocit, že mám niečo s pankreasom,bola som aj na biofunkčný vegetatívny test, kde mi vyšli znížené hodnoty pečene a pankreasu- porucha metabolizmu cukrov zložiťých, prosím Vás o radu,
kde by som mohla nájsť nejakú literatúru ktoré potraviny obsahujú zložité cukry, resp. akú diétu by som mala držať, zároveň aké lieky by som mohla brať z radu Walmark.
17. 3. 2005 dňa 11:01
Dobrý deň,
ne trhu existuje dostatok literatúry, ktorá sa zameriava na výživu, skúste hľadať v knižnici, kníhkupectve, alebo sa obráťte na odbornú knižnicu lekárskej fakulty.
Takmer všetky potraviny, ktoré konzumujeme obsahujú zložité cukry. Keďže ich náš organizmus nedokáže v takejto forme spracovať, je uspôsobený tak, že si ich štiepi pomocou enzýmov. Už v ústach sa čiastočne pomocou slín rozkladajú zložité cukry na jednoduché, potom tiež v iných častiach tráviacej sústavy.
Z portfólia spoločnosti Walmark môžete užívať všetky produkty, neobsahujú cukor.
Pri problémoch s trávením by som však odporúčala zakúpiť si prípravok Acidophillus+Pektín, ktorý obsahuje rôzne druhy lactobacilov a vlákninu. Lactobacily sú v podstate baktérie mliečneho kvasenia, organizmu vlastné, ktoré napomáhajú správnemu tráveniu a ak je ich nedostatok, dochádza k problémom trávenia. Navyše produkt obsahuje vlákninu pektín, ktorá zbavuje organizmus škodlivých látok, nahromadených v tráviacej sústave v dôsledku nesprávneho trávenia.
Prajem pekný deň.
4. 4. 2005 dňa 12:28