Miroslav:
ťPan doktor,obraciam sa na Vas s takouto prosbou:
Uz asi 1-1/2 mam problemy s pravym laktom.Konkretne,tak znie diagnoza mojej lekarky,Enthezopathia tricepsoveho uponu (prepacte za moznu nepresnost,ale momentalne nemam pri sebe "papierik" s diagnozou.Skusal som podla mna uz asi vsetko:*antiflogistika (nesteroidne)-maste
*tabletkove protizap.lieky- Ibuprofen,...
(...a jedina vec,kt.mi sposobili,bola zapcha...)
*kombinacie omega 3 a omega 6 NMK
*laser
*magnety
*Yellon kapsuly (momentalne-30.5.03)
Som z toho zufaly,je nutne pripomenut,ze mam 23 rokov a "sposobil" som si to neuvazenym cvicenim v posilnovni.Bolesti pocitujem pri akejkolvek cinnosti s rukami nad hlavou (vyzliekanie,obliekanie,prudsi pohyb,...).Uz aj moja p.doktorka je "zufala" a nevie si rady.Poradila mi tzv.obstreky,ale v tomto bode nie ste zrejme ani vy (ako celok)jednotni.Jedni odporucaju,ini zas nie.A operacia?No,neviem,mam zrejme co stratit,ved mam 23 rokov a ruky potrebujem!Na 2.strane milujem sport a citim sa strasne deprimovany a frustrovany,ked vidim,ako kamarati "makaju" a ja...Akurat minule som na STV2 (Fonendoskop) pocuval o artroskop.operaciach.Je tato moznost dostupna aj pre triceps.upony?PORADTE MI,PROSIM VAS !!!Som zo St.Lubovne,momentalne studujuci v Presove.S pozdravom clen Klubu Zdravia Miroslav Marton.
30. 5. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

nepoteším Vás, ale neviem relevantne Vám odpovedať o možnosti operácie pri Vašom probléme s lakťom. Nepoznám presne pravdepodobnú diagnózu a takisto výsledky vyšetrení Vášho ošetrujúceho lekára.
Takisto mi nie je známe z Vaších riadkov, či ste navštívili špecialistu - ortopéda, reumatológa, úrazového alebo traumatológa alebo doterajšiu liečbu Vám ordinoval praktický lekár. V tomto prípade, ak sa Vám stav nezlepšuje a Váš lekár je podľa Vás už "zúfalý", treba absolvovať odborné vyšetrenia. Odborní lekári Vám s určitosťou navrhnú ten najvhodnejší spôsob terapie a prípadne schvália možnosť a vhodnosť operačného zákroku.
Dovtedy treba postihnutý lakeť rehabilitovať, obmedziť zaťažovanie a zabezpečiť podpornú výživu kĺbu. Tu Vám odporúčim prípravok Arthrostop s látkami, ktoré napomáhajú pri regenerácii chrupaviek a majú aj protizápalový a analgetický účinok. Doporučujem užívať ArthroStop prášok spolu s tabletami ArthroStop Plus. Tieto prípravky sa doporučujú užívať aspoň 8 až 12 týždňov aby ich účinok bol optimálny, pričom pôsobenie pretrváva taktiež dlhú dobu. Tieto prípravky môžu výrazne obmedziť spotrebu liekov akými sú nesteroidné antiflogistiká, napríklad ibuprofén, ktoré majú nepriaznivé vedľajšie účinky.
Prajem Vám všetko dobré a teším sa na skoré stretnutie.
23. 6. 2003 dňa 0:00