martin:
Pred dvoma mesiacmi mi začalo pukať v kolenách. Veľa som behával niekedy aj so závažiami, ortopéd mi odporučil brať kolagén. V kolenách mi už nepuká, ale teraz vŕzga, priatelia mi povedali že mi vysychá tekutina v kolenách. Chcel by som sa spýtať či by mi pomohol výrobok artrostop plus, prípadne či by som mal popri ňom užívať aj kolagén?
24. 5. 2004 dňa 16:15
Srdečne pozdravujem a ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, nie vlastnou vinou.
Samozrejme, ak Vám lekár doporučil užívať kolagén, je potrebné jeho rady dodržiavať a predísť tak nepríjemným následkom zanedbávania vlastného zdravia. Pýtali ste sa na produkt ArthroStop plus. Ten kolagén neobsahuje, ale na trhu existuje prípravok ArthroStop nápoj, ktorý sa predáva v lekárňach v troch príchutiach/ jahoda, citrón, marhuľa/ a v dvoch veľkostných baleniach. Menšie balenie Vám pri predpísanom dávkovaní vystačí na 23 dní, väčšie na 6 týždňov. Hlavnými účinnými látkami prípravku sú: glukosamín sulfát a chondroitín sulfát, čo sú látky telu vlastné – znovuobnovujú chrupavku a zabraňujú jej ďalšej deštrukcii. Čo je však dôležité pre Vás – produkt obsahuje hydrolyzát želatíny, ktorý je zdrojom kolagénu, aminokyselín potrebných pre tvorbu spojivového tkaniva.
Navyše sa v prípravku nachádza aj vápnik, vitamín C a vitamín D.
Arthrostop nápoj, ako aj ostatné prípravky z tejto rady patria do skupiny liekov SYSADOA, čo sú pomaly účinkujúce prípravky bez vedľajších účinkov. Produkt je preto potrebné užívať minimálne 3 mesiace nepretržite.
Prajem veľa zdaru a pevné zdravie.
21. 7. 2004 dňa 18:28