Gabriela, Veľké Orvište:
Prajem príjemný deň a mám na Vás otázku, aký prípravok(ky) by bol pre mňa najvhodnejší. Posledné 2 roky sa cítim skoro stále unavená a bez energie, najmä na večer, ale niekedy aj ráno vstávam unavená akoby som vôbec nespala (spávam v priemere 8 hodín). Často ma bolí hlava. Som dosť v strese, mám zdravotne postihnuté 5-ročné dieťa ktoré vyžaduje mimoriadnu starostlivosť a chodím aj do práce. Tiež mám problémy s kŕčovými žilami a hemoroidmi. Ďakujem.
30. 5. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

z Vaších riadkov je jasné, že Váš organizmus musí odolávať zvýšenej záťaži a preto reaguje popísanými prejavmi. Najvhodnejším riešením by bolo úplne sa zbaviť stresových situácií, čo je však nereálne a preto treba nájsť spôsob ako obmedziť a zmierniť dopady faktorov stresu. Má to význam hlavne z hľadiska prevencie pred ťažkými zdravotnými poškodeniami, ktoré by mohli nastať pri pretrvávajúcom pôsobení stresu na organizmus.
V tomto štádiu, keď organizmus reaguje na stres zvýšenou únavou, problémami so spánkom a podobne, je možné pomocou špeciálnych doplnkov výživy odstrániť alebo výrazne zmierniť prejavy únavy, vyčerpanosti, dodať energiu a zabezpečiť zdravý spánok. Na odstránenie únavy a vyčerpanosti Vám môžem odporúčiť prípravky MemoPlus alebo GinkoStim. Energiu Vám pomôže dodať prípravok Coenzym Q10 30 mg. O plnohodnotný a osviežujúci spánok sa Vám postará prípravok Melatonin 3 mg. Tieto prípravky sú z produkcie spoločnosti Walmark a dostanete ich v lekárňach. Treba si pozorne prečítať informácie na etiketách a dodržať spôsob užívania.
Aj na Vaše ďalšie problémy Vám môžem doporučiť niektoré prípravky, ktoré môžu pomôcť pri riešení daných zdravotných problémov. Pre ľudí trpiacimi tzv. kŕčovými žilami a hemoroidmi je vhodný prípravok Varixinal, ktorý obsahuje výťažky zo štyroch liečivých rastlín, bioflavonoidy a vitamín C.

23. 6. 2003 dňa 0:00