Gabriela:
prajem pekny den!V lete sa chystame na dovolenku do Egypta.Citala som niekde, ze uzivanie tzv.zivych bakterii by mohlo pomoct k tomu, aby sme sa vyhli hnackam a zal.tazkostiam.Spominal sa tam enterococcus, ale zial nikde to neviem dostat.Je to vobec vhodne na takyto ucel?Da sa to nahradit aj niecim inym.Ak by ste mi mohol poradit v tejto veci,bola by som velmi rada.Dakujem a ostavam s pozdravom!
12. 6. 2004 dňa 11:34
Dobrý deň.
Živé baktérie sú živé mikroorganizmy ktoré sú prítomné vo určitých potravinách - probiotikách. Prirodzene sa tieto mikroorganizmy nachádzajú v hrubom čreve kde pomáhajú tráveniu. Úbytkom týchto baktérii nstáva v črevách nerovnováha a to vedie ku tráviacim ťažkostiam- dyspepsia, hnačka ,zápcha....
Enteroccoccus sa pri takýchto problémoch používa menej. Na potravinový trh ho uvádza firma Aria- foods. Častejšie sa používajú k. Lactobacillus a Bifidobacterium, ktoré sú prítomné ako sme spomínali v rôznych probiotikách (jogurty, zakysanky, cmar a iné...) ako aj vo farmaceutickych prípravkoch na lekársky predpis alebo na voľný predaj. Doporučujeme určite na dovolenku do Egypta si zobrať prostriedok proti hnačke. Bližšie vám poradí váš lekárnik. Šťastnú cestu želá Walmark.
21. 6. 2004 dňa 9:39