Tereza, Slaný:
Prajem pekny den,uzivam vyrobky clarinol,chrom a vlakninu za aku dobu by som mala zacat chudnut? A mam 2rocneho syna poradte mi ci je nieaky vyrobok urceny pre deti od 2rokou ktore maju nedostatok zeleza v krvy (alebo co je dobre?) DAKUJEM VAM
11. 7. 2007 dňa 15:45

Dobrý deň,  každý organizmus je jedinečný, má svoj metabolizmus a nie je možné určiť za aké obdobie a koľko jednotlivý človek schudne. Samozrejme je to ovplyvnené aj vekom, východziou hmotnosťou, množstvom a zložením prijímanej stravy a energetickým výdajom.

Walmark nevyrába prípravok pre deti, ktorý by obsahoval aj železo.  Ale napríklad Marťankovia obsahujú vitamín B6, kyselinu listovú a ďalšie zložky, ktoré sú potrebné pre využitie železa prijatého  v strave a je ich potrebné doplňať pri anémii. U dieťaťa je potrebné predovšetkým upraviť zloženie stravy, dostatočný príjem zeleniny a ovocia so zvýšeným obsahom železa- napríklad šalát, papriku, cviklu, kiwi, čierne ríbezle a maliny, príjem hovädzieho mäsa nielen hydiny. Ak je veľký deficit železa . zistený na základe vyšetrenia hladiny v sére, je potrebná aj substitučná liečba prípravkom železa podľa odporúčania detského lekára prípadne detského hematologa.

18. 7. 2007 dňa 13:04