Anonim:
Prajem pekny den,
dovolujem si obratit sa na Vas so ziadostou o informaciu tykajucu sa rastliny ruscus aculeatus - listnatec trnity. Dostala som sa k nej na internete, ma ucinky, ktore nevyhnutne potrebujem (viacnasobne mozgove prihody)ale neviem vypatrat ziaden zdroj, kde by som mohla rastlinu alebo pripravky z nej kupit. Budem velmi netrpezlivo a s nadejou cakat na Vas ochotny pristup k mojmu problemu. Vopred dakujem.
Beata Durecova
25. 11. 2003 dňa 0:00

Dobrý deň,

Ruscus aculeatus - Listnatec bodlinatý je ostnatý krík, pôvodom zo severozápadu Európy. Na terateutické účely sa používajú predovšetkým koreň a mladé stonky. Výťažok z koreňa sa pôvodne používal ako diuretikum. V súčasnosti sa účinné látky stromu využívajú pri artérioskleróze, chronickej cievnej nedostatočnosti, hemoroidoch a kŕčových žilách. Účinné látky listnatca bodlinatého - ruskogeniny a neoruskogeniny - spôsobujú jeho liečivý účinok predovšetkým pozitívnym ovplyvnením vaskulárnej priepustnosti. Klinické štúdie preukázali prospešnosť kombinácie listnatca bodlinatého s vitamínom C a flavonoidmi. Práve táto kombinácia sa využíva aj u ľudí trpiacich cukrovkov.
Výťažky z tejto rastliny nájdete v prípravku Varixinal od spoločnosti Walmark.
Na rekonvalscenciu po mozgových príhodách Vám odporúčam prípravok GinkoPrim s výťažkom ginkgo biloba, ktorý je doplnený o horčík. Látky v listoch g. biloba pôsobia proti vzniku krvných zrazenín a zlepšujú prietok krvi.

19. 1. 2004 dňa 0:00