Vladimír:
Prajem dobry den,
pani doktorka mozte mi prosim povedat viac informacii o vyrobku COENZYME Q10? Dakujem za odpoved.
16. 3. 2006 dňa 13:49
Coenzyme Q10 je prípravok, ktorý pomáha odstrániť únavu a vyčerpanosť, zvýšiť výkonnosť a vitalitu, je tiež vhodným doplnkom pri ochorení srdca a ciev.
Koenzým Q10 je látka štruktúrou pripomínajúcou vitamín K a E, je prítomná v každej bunke ľudského tela. Zúčastňuje sa procesu prenosu a získavania energie, ktorá je pre život potrebná. Najvyššia koncentrácia Koenzýmu Q bola zistená v srdci, pečeni, teda v orgánoch s najvyššími energetickými požiadavkami a preto tieto orgány sú najviac náchylné na nedostatok tejto živiny. Najviac Koenzýmu Q10 má antioxidačné vlastnosti, vďaka ktorým chránia ľudský organizmus pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi.
S vekom, pri zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži, behom choroby klesá hladina koenzýmu Q10 a je preto vhodné ju dopĺňať.
22. 3. 2006 dňa 14:36