Andrea:
Potrebovala by som prosim od Vas odbornu radu.Mam 19 rokov a obcas mavam problemy s nevolnostou, zavratmi, kruhy pred ocami... Moze sa to zdat ako bezny problem, lenze mne sa to stava v kratsej dobe po bzkavani sa s chlapcami. Doteraz som mala troch v priebehu dvoch rokov. Pohlavny styk som este nemala. Raz mi prislo tak zle, ze som dostala vysoke teploty, ktore po dvoch dnoch uplne ustupili. Nebola som vtedy s tym u lekara. Potom bolo vsetko v poriadku. Moji partneri s tym problem nemali. Moze to mat nieco s tym spolocne? Za odpoved vopred dakujem
12. 7. 2004 dňa 22:09
Dobrý deň,
nie je jednoduché odpovedať na Vašu otázku, vzhľadom k tomu, že nepoznám Váš celkový zdravotný stav, ani prípadné ochorenia, ktoré ste prekonali. V prvom rade, každému je známe, že pri bozkávaní sa miešajú baktérie obidvoch partnerov nachádzajúce sa v slinách . Tomu sa však nedá zabrániť, ale keďže z Vášho e- mailu nie je známe, či netrpíte alergiou na nejaké baktérie, či iné látky berte to ako jednu z možností.
Pri bozkávaní dochádza tiež k úbytku kyslíka, čo môže spôsobovať Vašu nevoľnosť a závraty. Jednoducho tkanivám Vášho organizmu sa nedostáva dostatok kyslíka, čím dochádza k nedokrvovaniu a u Vás sa to prejavuje závratmi a kruhami pred očami. Každopádne Vám doporučujem navštíviť obvodného lekára, prípadne dať si urobiť dôkladnú preventívnu lekársku prehliadku, ktorá vylúči možné / napr. srdcové/ ochorenie. Držím palce a teším sa na ďalšiu komunikáciu.
22. 7. 2004 dňa 14:44