monika:
Pekny den prajem,
priblizne pred necelym polrokom, ste mi na unavu, vycerpanost a nizky tlak odporucil pripravok guarastim. Fungovalo to az doteraz vyborne /jedna tabletka rano/, ale asi dva tyzdne mam znova pocit, akoby to nestacilo.. Nechcem tym povedat, ze sa mam zle aj predtym, ale je celkom mozne, ze sa k tomu pridava este nejaka jarna unava??Drzim sa, ale poobede uz nic nevladzem.. Ked cvicim, tak ledva stojim na nohach..Beriem okrem guarastimu este kvapky clavigrenin /na tlak/ a to 12 kvapiek denne..Prosim ak sa da, mohli by ste mi poradit, co by som mohla este pripadne k tomuto pripravku pouzivat??Poprosim ale, aby to nebolo nic, co zvysuje chut do jedla..
Dakujem Vam vopred za radu..
S pozdravom
Monika
7. 3. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň Monika,

som rád, že Vám pomohli informácie, ktoré ste žiadali a dúfam, že tomu bude tak aj naďalej.
Je možné, že v tomto období sa na Vašom stave podieľa aj vplyv jarnej únavy a dávky prípravkov sú nepostačujúce. Prípravok Guarastim resp.Ginkostim sa môže užívať v dávke až 4 tablety denne. Ale tu treba opatrnosť, pretože súčasne užívate aj Clavigrenin, ktorý síce nie je určený priamo na zvyšovanie krvného tlaku, ale je to jeden z jeho vedľajších účinkov a lekári ho doporučujú asi preto, lebo v podstate nie sú prípravky, ktoré by zvyšovali krvný tlak. Preto sa poraďte s lekárom či môžete užívať súčasne Ginkostim v plnej dávke a Clavigrenin. Môžete namiesto Ginkostimu skúsiť užívať Memoplus.
Zvyšovanie krvného tlaku, odstránenie únavy a zníženie chuti do jedla podporuje užívanie vyšších dávok guarany, napríklad v prípravku Guarana 800 mg. Samozrejme vtedy treba vysadiť Ginkostim a Clavigrenin.


3. 4. 2003 dňa 0:00