Anonim:
Pekny den.
Mam velky problem a ten spociva v nadmernej,az chronickej unave.Proste neviem plnohodnotne zit.Zakupil som si pripravok GuaraStim.Trosku a to zlepsuje,ale aj to nie je ono.Vedeli by ste mi poradit cim by som to mohol doplnit,alebo ako na to aby som uz konecne nebol vzdy unaveny? Dakujem
20. 7. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň,

problém chronickej únavy je v súčasnosti vysoko aktuálny a má svoje miesto v taxonómii ochorení. Príčiny vyvolávajúce tieto stavy neboli ešte presne potvrdené, uvádzajú sa viaceré faktory a o to ťažšie je takto postihnutým ľuďom pomôcť.
Okrem prípravkov so syntetickými účinnými látkami, ktoré sú väčšinou veľmi účinné, ale majú mnoho nežiadúcich účinkov, zvlášť pri dlhodobom používaní, existujú prípravky na báze výťažkov liečivých bylín a drevín. Tie zaraďujeme medzi tzv. doplnky výživy alebo prípravky špeciálnej výživy. Obsahujú aktívne látky, ktoré možno nemajú z pohľadu užívateľa taký nárazový efekt ako syntetické látky, ale na rozdiel od nich sa môžu tieto prírodné zložky brať dlhodobo bez nepriaznivých dopadov na organizmus ľudí(návykovosť, možnosť prirodzenej regenerácie, negatívne ovplyvnenie nervového systému, ...).
K takýmto prípravkom patrí aj Vami spomínaný GuaraStim obsahujúci výťažky z troch exotických bylín a drevín, ktoré priaznivo vplývajú na stimuláciu nervového systému, zlepšujú prekrvovanie mozgu a podporujú mentálne funkcie človeka. Ďalším prípravkom s obdobným zložením a účinkom je MemoPlus. Ako povzbudzujúce prípravky na organizmus sa doporučujú Gingko biloba+Pupalka dvojročná alebo Pupalka dvojročnáľ+Ženšen.
Z novších látok na dodanie energie a vitality, chuti do života sa doporučujú prípravky na báze koenzýmu Q10. Ide o látku dôležitú pri tvorbe a prenose energie v bunkách organizmu. Tu je možnosť vybrať si z viacerých prípravkov - Koenzým Q10(15-10 mg), Koenzým Q10 10 mg effervescent(šumivý). Novinkou je veľmi vhodná kombinácia koezýmu Q10 a karnitínu v prípravku Coenzýme Q10+ Carnitin.
Karnitín umožňuje získavanie energie z tukov, zlepšuje využitie kyslíka a spomaľuje proces únavy.
Prajem Vám veľa úspechov s našimi prípravkami a verím v pozitívne zvládnutie Vášho problému.
22. 7. 2002 dňa 0:00