Gabriela, Tvrdošín:
Pani doktorka, stále sa rozhodujem či mojim dvom synom, jeden 6 ročný, druhý 2,5 ročný, mám kúpiť multivitamínový prípravok napr. Marťánkov, keď raz čítam, že umelé vytamíny môžu aj škodiť alebo inak zaniesť organizmus na druhej strane dávam pozor aj na ich stravovanie, ale chcem im dať všetko na zabezpečenie ich najlepšieho vývinu. Prosím Vás seriozne mi poradte ako sa mám k tomuto problému postaviť.
S pozdravom, ďakujem
9. 2. 2005 dňa 14:40
Dobrý deň.
Marťankovia predstavujú komplexný multivitamínový a multiminerálny prípravok pre deti. Na trhu existuje v dvoch verziách zloženia a v štyroch príchutiach.
Jedna tableta tohto prípravku pokrýva dennú potrebu vitamínov a minerálov u detí.
Rýchlo sa vyvíjajúci detský organizmus má vyššie nároky na prísun týchto látok a práve náš preparát ich plne uspokojuje.
Z aktívnych látok obsahujú Marťankovia vitamíny skupiny B, vitamíny A,D,E a vitamín C, ktorý sa získava z prírodných zdrojov ( šípky), ďalej obsahuje prírodné bioflavonoidy, makro a mikroelementy ako vápnik, jód, draslík a zinok. Všetky tieto účinné látky ešte doplňuje esenciálna aminokyselina lyzín a PABA ( kyselina paraaminobenzoová). Úplne unikátny v tomto prípravku je komplex imunaktív(s účinnou látkou vyrábanou z potravinárskych kvasníc) a xylitol.
Dôvody, prečo by sa mal rodič rozhodnúť pre podávanie Marťankov svojim ratolestiam, by som mohla zhrnúť do dvoch viet.
Mnoho rodičov si už dnes dokáže uvedomiť, že dieťa nie je malý dospelý a jeho jedálny lístok nepozostáva len z polovičných porcií jedál dospelých osôb. K zdravému a harmonickému vývoju našich detí je dôležité zostavenie správneho jedálneho lístka so súhrou účinku vitamínov a minerálov. Často nie je možné deťom zostaviť chutné a zároveň zdravé pokrmy s dostatkom všetkých dôležitých elementov. Preto je vhodné deti suplementovať vitamínmi a minerálmi, ktoré sa v prípravku Marťankovia nachádzajú.
Keďže Marťankovia sú vyrábaní vo forme cmúľacích tabliet, je do nich pridávaná zložka xylitol, ktorá chráni zúbky dieťaťa pred vznikom zubného kazu. Komplex imunaktiv podporuje obranyschopnosť dieťaťa.
Každá tableta prípravku:
- doplňuje a pomáha zabraňovať vzniku nedostatku základných vitamínov a minerálov v dôsledku nevhodnej životosprávy
- je vhodná ako doplnenie zvýšených nárokov organizmu na vitamíny a minerály v období dospievania a intenzívneho rastu, pri zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži
- podporuje všetky metabolické procesy
- podporuje chuť do jedla
- slúži ako prevencia nachladnutia, chrípky a iných infekčných ochorení
- je vhodná na zvýšenie odolnosti organizmu
- PABA je vitamín pre zdraviu prospešné črevné mikroorganizmy
Môj osobný názor je taký, že niekedy je v ovocí a zelenine v dôsledku chemického ošetrovania a tepelného spracovania naozaj len minimum vitamínov. Marťankovia sú však tablety vyvinuté zvlášť pre deti a pre ich organizmus, neškodia im, naopak, pomáhajú.
Prajem pekný deň, veľa zdravia a verím, že Marťankovia budú Vašim deťom chutiť.
14. 2. 2005 dňa 11:19