Anonim:
Pán doktor, mam 25 rokov len akosi sa mi nedarí schudnúť. Vyskúšala som rôzne prípravky na chudnutie ale akosi nič nepomáha. Možno sa Vám to zdá čudné že píšem a pri výške 160cm a moment.váhe 53-54kg mám problémy, no je to tak. Chcela by som sa dostat na váhu 50 kg a nejde mi to. Chodím 4x do týždňa cvičiť, dva roky to bolo plavanie a fitness, teraz pol roka čo striedam aerobnu činnost s kalanetikou. Ak by sme sa bavili o strave, tak je to na zaplakanie- vstávam skoro rano, a to si dám tak akurat kavu s mliekom ,v robote od tej 6-14,30 hod vypijem asi 1 - 1,5 l byl.caju alebo mineralky a jogurt ci ovocie. Horsie to je ked dojdem z prace domov, tepla strava u mna nie je, ak ked viem, ze je to skutocne dolezite zjest aspon polievku a teda nieco teple 1x denne. Mam precitanych xy knih ohladom zdravej a sportovej vyzivy, inym viem poradit a seba neviem donutit. Takze po prichode domov si vypijem nejaky caj, nejaky sojovy rozok, trochu zeleniny, alebo syra, maso velmi nejem - iba ak tak kuracie alebo hydinovu sunku a to je tiez asi 1x do mesiaca. Vecer zasa iba jogurt, ovsene vlocky, alebo pohar mlieka a hlavne ku veceru sa stava ze pride na mna chvila, kedy potrebujem nieco sladke, tak 1/2 nejakeho keksa zjem. Cokolady nejem vobec, a keksy tiez iba suche a podotykam, ze najneskor nieco zjem okolo tej 18-tej hodiny. Takze mi poradte co mam so sebou robit.Dakujem Vam
30. 1. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

máte pravdu, zdá sa mi čudné, že Vám robí starosti hmotnosť pri tých údajoch čo uvádzate. Len neviem či tie problémy, ktoré uvádzate majú vzťah k nejakému zdravotnému problému alebo ide čisto len o psychický problém. S tým sa musíte vyrovnať sama.
Je Vám ťažko radiť, keď sama píšete, že viete ako sa máte stravovať a čo robiť podľa múdrych kníh, ale neviete sa prinútiť podľa toho konať i keď druhým viete poradiť. Zasa je to len otázka Vašej psychiky.
Na rozdiel od väčšiny ľudí ste sa prinútili na rôzné cvičenia, čo je podstatne ťažšie, ale spôsob stravovania, ktorý je ozaj nevyrovnaný nedokážete zmeniť a to nemôžem pochopiť.
Skúste si zohnať literatúru ohľadom podpory mentálnej kondície, psychohygiény a pod.
Čo sa týka schudnutia tých pár kíl, osobne si myslím, že ak sa Vám to nepodarilo
pri Vašom spôsobe výdaja energie a stravovaní, tak asi je to hraničná hodnota, ktorú organizmus bráni a vie prečo.
Sú rôzné prípravky, ktoré môžete skúsiť ak chcete silou mocou zhodiť tie tri či štyri kilogramy. Pri Vašom spôsobe stravovania Vám odporúčam kvalitné prípravky, ktoré obsahujú nielen látky umožňujúce redukovanie hmotnosti, ale aj vitamíny, minerály a iné dôležité látky, ktoré Vám môžu chýbať. Pri neodbornom redukovaní hmotnosti si ľahko vyvoláte zdravotné problémy z deficitu týchto látok.
Medzi prípravky s kompletným profilom látok, ktoré umožňujú dosiahnutie požadovanej hmotnosti patrí aj prípravok Viaredin od spoločnosti Walmark. Máte na výber možnosť použitia buď vo forme tabliet alebo koktailu, doporučuje sa vzájomná kombinácia.
Ale odporúčam si všetko znovu zvážiť a zamyslieť sa nad tým či tých pár kilogramov stojí za to.
31. 1. 2003 dňa 0:00