Silvia:
Padaju mi vlasy a som veľmi unavená. Vyšetrenie nepotvrdilo poruchu štitnej žľazy. Uživam antikoncepciu Logest. Potrebujem urgentne poradiť.
16. 11. 2001 dňa 0:00
Predpokladám, že Váš stav ste konzultovali s gynekológom pri predpisovaní antikoncepcie a vylúčili ste ako príčinu padania vlasov a únavy vedľajšie účinky spomínanej antikoncepcie.Problematika padania vlasov je veľmi obsiahla a ja Vám doporučujem pozrieť si internetovú stránku spoločnosti Walmark,divíziu farmácie,klub zdravia-políčko" Hľadaj"ako hľadaný text zvolte vlasy . Dozviete sa pomerne vyčerpávajúco o problematike vlasov a doporučených prípravkoch. Problém únavy je v súčasnej dobe čoraz viac aktuálny. Pritom hovoríme o tzv.chronickej únave, nie únave spontánnej, ktorá vzniká jednostrannou náhlou činnosťou. Chronická únava súvisí s viacerými faktormi, ktoré sa podieľajú na jej vzniku.Môže to byť permanentná fyzická alebo duševná činnosť bez adekvátnej relaxácie, stres, nedostatok určitých aktívnych látok v organizme(vitamíny,minerály,aminokyseliny,atď...).Taktiež hormonálne rozladenie organizmu vedie k poklesu aktivity nášho tela.
Čo sa týka prípravkov, ktoré môžu pomôcť pri zmiernení účinkov únavy,ich použitie vychádza vlastne z príčin vzniku únavy.
Pri nedostatku vitamínov a minerálov doporučujem Energy Q10 Spektrum,Koenzym Q10,ABC Spektrum, .
Priamo na odstránenie únavy cestou ovplyvnenia centrálneho nerv.systému doporučujem prípravky MemoPlus, GuraStim, Guarana. Účinné látky týchto prípravkov priaznivo ovplyvňujú prekrvovanie mozgu,orgánov,odstraňujú únavu a zvyšujú mentálne funkcie.Nie sú návykové a pri dodržaní dávkovania sa môžu používať dlhodobo.Bližšie informácie radi poskytneme.Samozrejme doporučujeme sa poradiť s ošetrujúcim lekárom a vybrať si vhodnú terapiu.
Verím, že Váš problém bude za chvíľu minulosťou a dúfame ,že k tomu budú nápomocné aj naše prípravky.
3. 12. 2001 dňa 0:00