Maria, Roznava:
Neviem co sa to so mnou deje,ale mam same problemy odkedy som v menopauze.Po prekonani chripky mam pocit,ako keby mi sustavne nieco zatekalo do hrdla.Zvykne mi praskat cievka v nose,takze niekedy vyplujem aj hlieny s malymi nitôckami krvi.Alebo toto zatekanie môze byt ak psychickeho pôvodu.Krciarka mi raz povedala,ze mam slabu cievku v nose,ako som ako mala spadla na bicykli.Dala mi na to Mar Plus s morskou vodou,lebo ze sa mi vysusuje sliznica a dlhodobo Ascorutin,ale ho neberiem pravidelne.Ale som neskutocne psychicka a kedze beriem Norethisteron tak som sa jednoducho bala,ale lekar mi povedal,ze ho kludne môzem brat dalej.Prosim vas o radu,pretoze ja sa uz pomaly bojim vsetkych chorôb sveta a kedze studujem vselijake priznaky skoro vsetky mam.Prosim pomôzte mi.Som uz z toho zufala.Dakujem.
3. 12. 2008 dňa 12:55
Dobrý deň, zatekanie hlienov do nosohltana môže byť pri ochorení prínosných dutín, je potrebné rtg vyšetrenie cestou obvodného lekára.  Naozaj niektorí ľadia majú oslabené cievy v nose a často dochádza ku krvácaniu zo sliznice a možnosťou zatekania aj do dýchacích ciest. Stav zhoršuje suchý vzduch, zafajčené priestory a podobne. Ascorutin spevňuje cievnu stenu.  z výživových doplnkov Vám odporúčam Varixinal 1 cps. denne na spevnenie ciev a zníženie opuchu slizníc. Na zmiernenie celkových ťažkostí spojených s menopauzou je vhodný Mabelle 2x1 tbl. - priaznivo pôsobí pri poruchách spánku, úzkosti, podráždenosti a nervozite, pozitívne ovplyvňuje srdcovo-cievny systém a pevnosť kostí a možno postupne budete môcť vynechať hormonálnu substitučnú liečbu.
10. 12. 2008 dňa 15:52